Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Schalke 04’te Forg1ven şoku!

Schalke 04’te Forg1ven şoku!

Schalke 04, bugün yaptığı açıklamayla nişancısı Forg1ven’ı yedeğe çektiğini ve Akademi takımında oldukça iyi bir başlangıç yapan Innaxe’a şans vermek istediğini duyurdu.

Efsanevi nişancının uzun bir aradan sonra profesyonel sahneye nasıl bir geri dönüş gerçekleştireceği büyük bir merak konusuydu. Çoğunluk oyuncunun yeteneğini yitirdiğini düşünse de Forg1ven’ın geri dönme kararıyla beraber fazlasıyla League of Legends’a yatırım yaptığını ekleyelim. Kendisine Schalke 04’te yer bulan oyuncu buna rağmen LEC’ye çok kötü bir başlangıç yaptı. Henüz galibiyet yüzü göremeyen S04’te Forg1ven’ın yetersizliği başlıca sebep olarak gözükmese de yıldız nişancının takıma katkı sağlayamadığını da söylemek gerekiyor.

Bugün yaptığı açıklamayla nişancıyı yedeğe çektiğini duyuran S04’ün ardından Forg1ven da Twitter’da konu hakkında düşüncelerini paylaştı. Yedi yıllık kariyerinde sürekli kazanmak için oynadığını ve mücadeleci bir ruha sahip olduğunu belirten nişancı, şu anki kadronun kazanmak için kurulmadığını ve takımla anlaşarak durum değişene kadar yedekte kalmaya karar verdiğini söyledi.

Sorun ne olursa olsun, Forg1ven’ın bir takımdan bu kadar erken ayrılışının ilk olmadığını da eklemek gerekiyor. 2016 yılında Origen’de de aynı durumla karşılaşan oyuncu, LoL oynamaktan keyif almadığını ve Overwatch ile daha çok eğlendiğini söylemiş ve yedeğe çekilmişti.

Schalke’nin önünde oldukça zorlu bir Rogue ile G2 fikstürü bulunuyor. Bu kadar kritik bir hafta öncesi böyle önemli bir değişikliğin takıma nasıl yansıyacağını hep beraber bekleyip göreceğiz.