Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Faker hiçbir yere gitmiyor!

Faker hiçbir yere gitmiyor!

League of Legends camiasındaki en büyük sorulardan birisi Faker’ın T1 dışında herhangi bir takımda oynayıp oynamayacağıydı. Birçok hayran oyuncunun kariyerinin son günlerinde Çin’e ya da Kuzey Amerika’ya transfer olacağı ihtimalini yüksek bulsa da bugün yapılan bir açıklamayla oyuncunun geleceği belirlendi. T1 ile olan sözleşmesini üç yıl daha uzatan Faker, aynı zamanda organizasyonun sahiplerinden birisi oldu. Oyuncu emekliye ayrıldığında organizasyonda bir liderlik rolünü üstlenecek.

ESPN Esports’a bir açıklama yapan Faker, T1’de oynamaya devam edeceği için oldukça heyecanlı olduğunu ve dünyanın her yerinden kendisini destekleyen hayranlarına minnettar olduğunu ifade etti. T1’in sahiplerinden birisi olmaktan gurur duyduğunu belirten yıldız oyuncu, T1’I çok sevdiğini ve organizasyonun geleceğini şekillendirmek adına önemli işler başaracağına inandığını söyledi.

2013 yılında kariyerine başladığı andan itibaren espor dünyasının en önemli yüzü olan Faker, uluslar arası alanda da en başarılı oyuncu ünvanını taşıyor. Ülkesinde ulusal bir ikon olarak görülen yıldızın TV şovlarında boy gösterdiğini ve birçok reklamda da oynadığını eklemek gerekiyor.

2003 yılında kurulan SK Telecom T1, global bir partnerlik anlaşması duyurarak Comcast ile iş birliği sağladığını açıklamıştı. T1 Entertainment % Sports olarak adını değiştiren organizasyon, Fortnite, Super Smash Bros ve Apex Legends oyunlarına da açılmıştı.

Son olarak dünya devi Nike ile sponsorluk anlaşması imzalayan organizasyonda Faker, geçtiğimiz sezon arasında Amerika’ya gelip Nike merkezini dolaşmış ve şirketinin yeni partneri hakkında bilgi almıştı.