Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Royal Youth’ta ayrılık!

Royal Youth’ta ayrılık!

Son TBF Şampiyonu Royal Youth zor bir mevsim geçirmeye devam ediyor. Sezon başında sponsor anlaşmasının gerçekleşmemesinden ötürü istediği kadroyu kuramayan ekip, sezon ortasında alt koridor ikilisi HolyPhoenix ve Japone ile yollarını ayırdı.

Şampiyonluk Ligi’nde mücadele etmeye başladığından beri sürekli olarak zirvenin en güçlü adayları içinde yer alan Royal Youth, 2020 sezonu öncesi büyük bir şanssızlık yaşadı ve dilediği kadroyu ekonomik sebeplerden dolayı kuramadı. Takım kadrolarının duyurulmasına kısa bir süre kala gerçekleşen bu durum organizasyonu kötü durumda bırakırken takımın Türk oyuncuları büyük bir fedakarlık göstererek yine de Royal Youth formasıyla VFŞL maçlarına çıkmaya devam etti. İki çaylak ile Rhemio ve Sevi9 ile Vadi’ye çıkan takımda veteran oyuncu olarak Fabfabulous, HolyPhoenix ve Japone bulunuyordu. Lige sallantılı bir şekilde başlamasına rağmen performansını toparlayan RYL, şu anda dört galibiyet üç mağlubiyetle ligin dördüncü sırasında yer alıyor.

Dün sosyal medya hesaplarından açıklama yapan RYL, alt koridor ikilisi HolyPhoenix ve Japone’nin takımdan ayrıldığını duyurdu. Bu iki oyuncunun rollerindeki en iyi isimler arasında gösterildiğini söylemek mümkün. Özellikle istikrar konusunda bulundukları takıma çok şey katan ikilinin hangi takıma transfer olacağı konusunda dedikodular başladı bile. Söylentilere göre HolyPhoenix, eski destek duosu Farfetch ile 1907 Fenerbahçe Espor’a transfer olacakken Japone’nin ise son zamanlarda hem organizasyon hem de kadrosunda bulundurduğu oyuncularla yaşanan Dumbledoge draması yüzünden gündemden düşmeyen Papara SuperMassive’e gidecek.

Bu iki transferin de ligin dengesini değiştireceğini söylersek yanılmış olmayız. Özellikle bir türlü alt koridorundan bekleneni alaman FB’nin HolyPhoenix gibi istikrar abidesi bir oyuncuyu kadrosuna katması takımı bir anda en güçlü KMF adayları arasına sokacaktır.

Öte yandan SUP’un destek konusunda bir adım atması beklenmiyordu. Dumbledoge’un takımdan bir anda ayrılmasının ardından Fastlegged ile Vadi’ye inen ve hiç de fena bir performans ortaya koymayan SUP, Zeitnot’u aktifleştirecek bir destek ile çok daha tehlikeli bir takım olacaktır. Eğer bu transfer gerçekleşirse Japone’nin profesyonel kariyerine başladığı takımına geri döneceğini de ekleyelim. Oyuncu daha önce SUP TNG forması giymişti.