Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri MSI 2020 duyurusu corona virüs salgını sebebiyle ertelendi

MSI 2020 duyurusu corona virüs salgını sebebiyle ertelendi

Riot Games’in düzenlediği ve League of Legends dünyasının en büyük ikinci etkinliği olan Mid-Season Invitational 2020, corona virüs sebebiyle ertelenme riskiyle karşı karşıya kaldı. Dün gece bir açıklama yapan Riot Games, MSI 2020 detaylarının ileri bir tarihde paylaşılacağını belirtti.

Twitter üzerinden bir açıklama yapan Lolesports Global Espor Başkanı John Needham, şu ifadeleri kullandı:

Birçoğunuzun MSI 2020 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek istediğinin farkındayım ve bunları paylaşmayı biz de çok istiyoruz. Ne var ki dünyanın dört bir yanındaki çeşitli ülkeler COVID-19 veya diğer adıyla korona virüsü ile mücadele ederken biz de planlarımızda düzenlemeye gidip MSI 2020’nin zaman ve mekanını duyurmayı biraz ertelemek zorunda kaldık. Etkinliği gerçekleştirme kararlılığımız sürse de her şeyden önce oyuncu ve seyircilerin sağlığıyla güvenliğine önem veriyoruz. Rekabet bütünlüğü ise bu önceliği çok yakından izliyor.

Sezon Ortası Özel Turnuvası (MSI), sporumuzdaki en iyi takımların kendilerini gösterdiği bir sahne ve bütün liglerimizden katılımın sağlandığı, herkesin yer aldığı bir turnuva izleme beklentilerinizi karşılamayı hedefliyoruz. Etkinlik planlamalarımız devam ederken taraftarlarımıza, takımlarımıza, partnerlerimize ve oyuncularımıza sabırları için teşekkür etmek istiyorum. Bu konuda yeni bilgiler ortaya çıktıkça size hiç gecikmeden bilgilendireceğiz.

Şu an MSI 2020 için belirlenen bir tarih ve lokasyon bulunmuyor. Fakat virüs salgınının hala kontrol altına alınmamış olması tüm League of Legends topluluğunu korkutuyor. Bildiğiniz üzere LPL, salgından ötürü oynanmıyor. Ülkede Mayıs ayına kadar tüm spor etkinliklerinin durdurulacağı da konuşulmakta. Benzer bir şekilde LCK ise karşılaşmaları seyircisiz oynamaya devam ediyor. Fakat ülkede artan korona virüsü vakası sayısı göz önüne alındığında LCK’in de araya girmesi ihtimalinin hiç uzak olmadığını eklemek gerekiyor.