Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri HolyPhoenix: “Kötü olaylar yaşadım, acıların içinden çıktım şimdi mutluyum”

HolyPhoenix: “Kötü olaylar yaşadım, acıların içinden çıktım şimdi mutluyum”

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde beşinci hafta geride kaldı.

5.HAFTA 1.GÜN 

GAL 1-0 AUR

Haftanın açılış karşılaşmasında Galakticos ve Aurora karşı karşıya geldi. Ligin orta sıralarında yer alan Galakticos, play-off potasına girme çabası içerisinde. Öte yandan Team Aurora ise aldığı 3 galibiyet 5 mağlubiyet ile yedinci sırada bulunuyor. Bu iki takımın karşılaşmasında Luana’nın muhteşem Sett performansı takımına galibiyeti getirdi. Galakticos, bu galibiyetle kendine gelmiş olabilir.

BJK 0-1 5R

Cumartesi gününün ikinci karşılaşması lig sonuncusu 5Ronin ile 4.sırada yer alan Beşiktaş arasında oynandı. Yeni transferiyle takım performansı yavaş yavaş artışa geçen 5Ronin, bu mücadelede Beşiktaş’ı mağlup etti. Takımın yeni destek oyuncusu Korpse, oynadığı iyi oyunla maçın en değerli oyuncusu oldu.

RYL 0-1 DP

Saatler 16:00’ı gösterdiğinde Royal Youth ve Dark Passage sahneye çıktı. Sezona finansal sıkıntılarla başlayan Royal Youth, orta koridor ve ormana akademi takımı oyuncularını getirmişti. Takımda HolyPhoenix, fabFabulous, Japone gibi yıldızların bulunması taraftarları biraz da olsa ümitlendirmişti. Geçtiğimiz günlerde takımın yıldızları Holy ve Japone’nin takımdan ayrılması taraftarları şaşkınlığa uğrattı. Değişen kadrosuyla Royal Youth, ligin formda ekiplerinden Dark Passage ile karşılaştı. Dark Passage takımında nişancı Black’in yerine Wasteee getirilmişti. Bu maçta muazzam bir Aphelios performansı sergileyen Wasteee takımına galibiyeti getirdi.

FB 1-0 IW

Günün kapanış karşılaşması Fenerbahçe ile fastPay Wildcats arasında oynandı. Oynadığı iyi oyunla ligin ldieri konumunda bulunan Fenerbahçe, ligin sekizinci sırasında bulunan fastPay Wildcats karşılaşmasında da zorlanmadan galibiyete uzandı. Alt koridor değişikliğine giden Fenerbahçe, yıldız nişancı HolyPhoenix’i kadrosuna katmıştı. Takımın yeni nişancısı HolyPhoenix ilk maçında en değerli oyuncu olmayı başardı.

 

 

5.HAFTA 2.GÜN

BJK 0-1 GAL

İkinci günün ilk maçında sahne Beşiktaş ve Galakticos takımlarınındı. Galakticos ilk günde Aurora’yı mağlup etmiş, bu maça moralli olarak gelmişti. Diğer tarafta ilk gündeki maçında 5Ronin ile karşılaşan Beşiktaş lige formda başlamasına rağmen bu mücadeleyi kaybetmişti. Beşiktaş bu karşılaşmada görevler olarak önde olsa da kazanan Galakticos oldu. Karşılaşmanın en değerli oyuncusu Yuumi performansıyla Tarky oldu.

IW 1-0 DP

Pazar gününün ikinci maçında LoL Classico bizlerleydi. Bu maçta ardı ardına mağlubiyet alan fastPay Wildcats ile oldukça formda olan Dark Passage karşı karşıya geldi. Herkese göre maçın favorisi net olarak Dark Passage’dı, ancak Wildcats’in söyleyecekleri vardı. Wildcats’in çıkışa geçmesi için bu maçtan mutlak galibiyetle ayrılması lazımdı, öyle de oldu. 26 dakika süren karşılaşmada fastPay Wildcats, rakibi Dark Passage’ı vadiden sildi süpürdü.

5R 0-1 FB

Günün üçüncü maçı 5Ronin ile Fenerbahçe arasında oynandı. Ligin en formda takımlarından birisi olan Fenerbahçe, yeni transferiyle gücüne güç kattı. Fenerbahçe bu maça mutlak favori konumunda çıktı, bu düşünce yanıltmadı. 1907 Fenerbahçe vadiden galibiyetle ayrılan taraf oldu. 5Ronin tarafında ise işler istenildiği gibi gitmiyor. Takım aldığı 7 mağlubiyetle sonunculuk konumunda bulunuyor.

RYL 0-1 SUP

Takımdaki oyuncuların ayrılmasıyla güç kaybeden Royal Youth, bu maçta performansı artışa geçen Papara SuperMassive ile karşılaştı. Takımın desteği Japone, Papara SuperMassive’e geçmişti. Papara SuperMassive takım olarak performansını gittikçe arttırıyor. Bu maçtada tüm görevleri alan SUP, rakibine vadiyi dar etti. Maçın en değerli oyuncusu eski Royal Youth’lu Armut oldu.