Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL 2020 Kış Mevsimi Finali ertelendi!

VFŞL 2020 Kış Mevsimi Finali ertelendi!

Riot Games tarafından yapılan açıklamaya göre VFŞL 2020 Kış Mevsimi Finali 11 Mayıs Pazartesi tarihine ertelendi. 

Bilindiği üzere corona virüsü sebebiyle birçok espor ligi ve turnuvası online formata geçti. Bunlardan biri olan VFŞL'de normal sezon bu şekilde tamamlandı ve play-off maçları da online olarak oynanacak. Ülkemizde hafta sonu uygulananan sokağa çıkma yasağı nedeniyle son hafta maçları cumartesi ve pazar yerine pazartesi ve salı oynanmıştı. Bu tarifeyi Kış Mevsimi Finali'nde de uygulayan Riot Games, finalin 11 Mayıs Pazartesi tarihine ertelendiğini açıkladı. Mücadele aynı saatte, yani 14:00'te gerçekleştirilecek.

İlk olarak 9 Mayıs günü oynanacağı açıklanan KMF, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasaklarının o zamana kadar devam etmesi ihtimaline karşı pazartesi gününe alındı. Riot Games Türkiye'nin maç yayınlarını yapabilmesi için reji ekibinden birkaç görevlinin sahnede hazır olarak bulunması gerekiyor. Yapılan açıklamada bütün ekibin evde kalıp yayının yapılabileceği senaryoların denendiğini ancak karşılaşılan çeşitli sorunlar sebebiyle gerçekleştirilemediği belirtildi.

Normal sezonun sona ermesiyle play-off heyecanının başladığı VFŞL'de ilk çeyrek final eşleşmesi Papara SuperMassive ve Team Aurora arasında oynanacak. 27 Nisan Pazartesi saat 14:00'te oynanacak olan mücadelenin galibi diğer eşleşmenin galibini bekleyecek ve ona göre yarı finalde 1907 Fenerbahçe Espor ya da Dark Passage ile oynayacak.

Diğer çeyrek final eşleşmesi ise 28 Nisan Salı yine saat 14:00'te fastPay Wildcats ve Galakticos arasında olacak. Yarı final eşleşmelerini özetlediğimiz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.