Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Expect, Excel Esports’tan ayrıldı!

Expect, Excel Esports’tan ayrıldı!

LEC temsilcilerinden Excel Esports, Koreli üst koridor Expect ile yolları ayırdığını duyurdu.

2019 sezonunda lige merhaba diyen Excel Esports, kotü bir yılı gerisinde bıraktı. 2020'ye kadrosunda birkaç değişiklik yaparak girdi ve hedefi play-off olarak belirledi. LEC 2020 Bahar Mevsim'nde play-off yarışının dışında kalan ekip, geçtiğimiz günlerde üst ve orta koridorlarda değişiklik yapacağını duyurdu. Bugün yapılan açıklamaya göre ilk ayrılık kesinleşti. Excel, Koreli üst koridor Expect ile yolların ayrıldığını duyurdu.

Bir süredir Avrupa'da boy gösteren oyuncu ilk olarak G2 Esports forması giydi. G2'nun MSI Finali gören Trick, Perkz, Zven ve Mithy kadrosunun bir parçası oldu. Burada geçirdiği 1.5 yılın ardından takımdan ayrıldı ve Origen formasıyla EU Masters şampiyonluğu yaşadı. 2019 yılının başında ise Excel Esports'a geldi ancak son 1.5 yılda play-off'lara dahi çıkamadı.

Excel Esports 2020 sezonunun başında alt koridor ve koç ekibinde değişikliğe giderek hedefini LEC Bahar Mevsimi play-off'larına çevirdi. Expect, Caedrel, Mickey, Patrik ve Tore'den beklenen performans gelmedi ve ekip play-off potasına giremedi. Geçtiğimiz günlerde Koreli oyuncuların ayrılacağı açıklanmıştı. İlk ayrılık haberi üst koridordan geldi. İlerleyen zamanlarda Mickey ile de yoların ayrılması bekleniyor.

Excel'in üst ve orta koridora yine Koreli oyuncular alıp almayacağı henüz belli değil. Bakalım takımın tercihi ne yönde olacak?

Photo Credit: Excel Esports