Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Team WE, eStar’ı elemeyi başardı!

Team WE, eStar’ı elemeyi başardı!

LPL 2020 Bahar Mevsimi Play-off'ların ilk turunda ligin sürpriz ekibi eStar'ı 3-1 ile geçen Team WE, çeyrek finalde Top Esports'un rakibi oldu.

1. Maç

Jiemeng'u alt koridorda yakalayan eStar ilk kanı aldı. beishang'ın pozisyona yetişmesiyle Team WE 2 skor almayı başardı. Erken ve orta oyunda yapılan savaşlar bir hayli yakın geçti. Orta koridorda yapılan savaştan 3 skor çıkaran Cryin, eStar tarafında fark yaratan isim oldu. Baron savaşında çok dağınık oynayan eStar, hem skorları hem de güçlendirmeyi rakibine hediye etti. Bu hediyeyi reddetmeyen Team WE mücadelede üstünlüğü yakaladı. Son savaşı da kazanan ekip serinin ilk maçını 35 dakikada kazandı. 

2. Maç

Erken oyunda eStar ormanında yapılan orta koridor-orman ikiye ikisinin kazananı Team WE oldu ve ilk kan Teacherma'da kaldı. Aynı ikili pozisyonun ardındn üst koridora da yürüdü ve 1 skor da oradan çıktı. eStar buna rağmen pes etmedi ve Wink ile birlikte oynayark orta koridor savaşlarını kazandı. Bu sayede maça eşitlik geldi. Tabii Teacherma'nın muazzam Aurelion Sol oyunları belirleyici nokta oldu. Harika bir performans sergileyen Çinli orta koridor takımını dümene geçirdi ve Team WE aradaki farkı açtı. Rakip yapıları düşürdü ve mücadeleyi 37 dakikada tamamladı. Seride durum 2-0'a geldi.

3. Maç

Alt koridor ikiye ikisini daha iyi oynayan Team WE tarafı ilk kanın sahibi oldu. Xiaobai Ornn ulti'leriyle takım savaşlarını eStar lehine çevirdi. Tecrübesiz ekip birkaç hata yaptı ve Team WE yine üstünlüğü yakaladı. Bu üstünlüğü Baron'a çevirmek isteyen ekip yanlış bir karar aldığını fark ettiğinde artık iş işten geçmişti. eStar pozisyona harika kapandı ve savaşı kazanarak güçlendirmeyi hanesine yazdırdı. Bu dakikadan sonra üstünlüğü aldı ve maçı kazanarak seride durmu 2-1'e getirdi. 

4. Maç

beishang üst koridora erken bir baskın yaparak ilk kanı Morgan'a kazandırdı. Takımca oynayarak doğru hamleleri yapan Team WE, erken ve orta oyunda iyi oynadı. eStar 20. dakikadan önce yapılan savaşlarda rakibine az çok karşılık verse de bu dakikadan sonra maçın tek hakimi WE oldu. Jiumeng'un Aphelios performansı kilit noktalardan biriydi. Aradaki farkı iyice açan Team WE maçı 31 dakikada bitirdi. Seriyi 3-1'e getiren ekip çeyrek finalde Top Esports'un rakibi oldu.