Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Moojin ve 5Kid, RunAway’e transfer oldu!

Moojin ve 5Kid, RunAway’e transfer oldu!

CK takımlarından Asura'nın slotunu almak için anlaşan RunAway, ormancı Moojin ve alt koridor 5Kid'i transfer ettiğini duyurdu.

Lee "Flowervin" Hyeon-ah" ve Yoon "Runner" Dae-hoon'un takımı RunAway, bu sezon CK'e katılmak için iddialı bir kadro kurup elemelere katılmış ancak başarılı olamamıştı. Bunun üstüne CK ekiplerinden Asura ile anlaşmaya varan organizasyon, CK 2020 Bahar Mevsimi'nin ardından takımın haklarını almaya karar verdi. Yeni mevsim öncesi ilk iki transfer duyuruldu. daha önce Flash Wolves forması giymiş olan Moojin ve Asura'nın oyuncusu 5Kid, RunAway'e transfer oldu. 

Kariyerine Kore'de başladıktan sonra Avrupa'da Red Bulls forması giyen Moojin, burada Thal ve kaSing gibi isimlerle birlikte oynadı. Ardından LMS temilcisi Flash Wolves ile anlaşmaya vardı ve takımıyla iki şampiyonluk yaşadı. Worlds 2018'e katılım sağladı ve MSI 2018'de yarı final gördü. Moojin Hanwha Life Esports'ta oynadıktan sonra Esports Connected forması da giymişti.

5Kid ise kariyerine 2019'da başladı. Kısmen tecrübesiz isim 1.5 yıl boyunca Asura'dan ayrılmadı. Asura'nın RunAway'le imzaladığı sponsorluk anlaşmasının ardından takımdan ayrıldı ve RunAway'e transfer oldu.

Asura CK 2020 Bahar Mevsimi'nde sonuncu olduğu için ligden düşmemek adına eleme maçlarına çıkacak. 

Photo Credit: RunAway