Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Frozen’ın takımı XTEN Esports, play-off’lara kalamadı!

Frozen’ın takımı XTEN Esports, play-off’lara kalamadı!

Frozen'ın kadrosunda yer aldığı XTEN Esports, LLA Opening Phase 2'da hiçbir rakibini yenemedi ve play-off'lara katılma şansını kaybetti.

2020 sezonuna 2 Koreli ve 3 Latin Amerikalı oyuncuyla giriş yapan XTEN Esports, mevsimin ilk bölümünde iyi bir performans sergileyemedi. Bunu üstüne belirli kadro eğişikliklerinin ardından ufak bir yükselme oldu ve normal sezonun sonlarına doğru galibiyetler geldi. Bu sayede 5. olan ekip LLA Opening Phase 2'ya kalmayı başardı. Burada oynadığı 4 maçı da kaybetti ve play-off'lara katılma hakkını yitirdi.

XTEN Esports, Phase 2'ya geçildiğinde en düşük seri başı olduğu için sadece 6 puanla başladı. Burada Phase 1'ı ilk 4 sırada bitiren diğer takımlarla karşılaştı ancak hiçbirini mağlup edemedi. 6 puanla başlamalarından dolayı play-off şansları diğerlerine kıyasla bir hayli azdı. XTEN'in bu turda 4'te 0 yapmasının ardından şampiyonluk veya MSI 2020 iddiası kalmadı.

LLA formatına göre lig 3 kısımdan oluşuyor. Phase 1, hepimizin bildiği normal sezon. Phase 1'da ilk 5'e giren takımlar Phase 2'ya kalıyor ve burada birbirleriyle birer maç yapıyor. Phase 1'daki sıralamarına göre belirlenmiş puanlarla başlıyorlar ve her galibiyet başına  puan alıyorlar. Burada ilk 4'e kalan ekipler play-off oynama hakkı kazanıyor.

Takımın son maçlarda iddiası kalmayınca, Frozen üst koridora geçerken yedek orta koridor Monsieur as kadroya girdi. Tabii bu şekilde de galibiyet gelmedi.

Photo Credit: XTEN Esports