Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LCL 2020 Bahar Mevsimi Finali’ne çıkan takımlar belli oldu!

LCL 2020 Bahar Mevsimi Finali’ne çıkan takımlar belli oldu!

LCL 2020 Bahar Mevsimi'nde normal sezonun en iddialı iki takımı Unicorns of Love ve RoX, finale çıkmayı başardı.

Bağımsız Devletler Topluluğu ligi LCL'de bu mevsim sürpriz sayılabilecek sonuçlar elde ediliyor. Kira'lı Elements Pro Gaming, Unicorns of Love ve bölgenin en köklü organizasyonu Gambit Esports'un şampiyonluğa oynayabileceği düşünülüyordu. Bu üç takım da normal sezonda fena olmayan işler çıkardı ve play-off'lara kalmayı garantiledi. Bu takımlardan hiçbiri liderliği alamadı. Normal sezonun lideri RoX, lige damga vurarak herkesi şaşırttı. Play-off'larda Gambit Esports'u 3-02 ile geçen ekip, finalde Unicorns of Love ile eşleşti.

LCL formatında play-off'lar bizim Akademi Ligi'nde olduğu gibi yarı finalden başlıyor. Yarı finalin ilk eşleşmesinde Elemnts Pro Gaming'i 3-0 ile rahat bir şekilde geçen Unicorns of Love, adını finale yazıdran ilk takım oldu. İkinci yarı final eşleşmesinde Gambit Esports'u rahat şekilde mağlup eden RoX, ikinci finalist olmayı başardı. Final 26 Nisan saat 16:00'da oynanacak. Finalin kazananı CIS bölgesini MSI 2020'de temsil edecek.

Ligde bu mevsimine nbüyük hayal kırıklığı Gambit Esports oldu diyebiliriz. Köklü ekip sezon başında Doxy, Diamondprox, Sencux, Lodik ve Edward'dan oluşan beşlisini duyurduğunda büyük heyecan yarattı. Bu beşli kağıt üstünde başarılı olabilecek gibi gözüküyordu. Tabii iş uygulamaya geçtiğinde normal sezonu 4. sırada tamamlayan Gambit play-off'lara yarı finalde veda etti.

Photo Credit: RoX