Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri EDG, LPL play-off’larında bir üst tura yükseldi!

EDG, LPL play-off’larında bir üst tura yükseldi!

LPL 2020 Bahar Mevsimi Play-off'larının ilk turunda RNG'yi 3-1 ile geçen EDG, çeyrek finalde FunPlus Phoenix'in rakibi oldu.

1. Maç

Junjia orta koridora yaptığı baskınla ilk kanı Scout'a kazandırdı. Erken oyunda Xiaohu'nun üstüne oynayan Edward Gaming oyun planını harfiyen uyguladı ve Çinli orta koridora zor anlar yaşattı. Ejder kontrolünü eline aldı ancak Royal Never Give Up doğru savaşları bularak maçtan kopmadı. Betty bu noktada etkili oldu. RNG'nin Baron hamlesini iyi cezalandıran EDG hem güçlendirmeyi çaldı hem de takım savaşını kazandı. Baron'u çalan isim üst koridor Aodi oldu. Bu dakikadan sonra aradaki farkı açan EDG maçı 38 dakikada kapadı. 

2. Maç

Mücadele ortalama bir LPL amçına kıyasla sakin başladı. 8. dakikada üst koridora 3 kişiyle kule altı yapan RNG ilk kanı aldı ancak Aodi dönüş skorunu almayı başardı. Orta oyunda XLB'nin önderliğinde savaşları kazanan RNG rakip haralatı iyi değerlendirdi. EDG bu dakikalarda çok hata yaptı. Yapılan kaotik savaşlardan bir şekilde önde çıkmayı başaran EDG maça yeniden ortak oldu. Ejderler RNG tarafında kalsa da savaşların kazananı Edward Gaming oldu. Aodi'nin Ornn performansı izleyeme değerdi. Baron'u alan EDG aradaki farkı açtı ve son savaşı da kazanarak maçı 33 dakikada tamamladı.

3. Maç

İki takım ilk maçlara benzer kompozisyonlara yöneldi. Ormanda EDG ormancısını yakalayan RNG ilk kanı aldı. Mücadele uzun bir süre kafa kafaya gitti. Takım savaşları haritanın her tarafında devam etti. EDG tarafında Hope güçlendi ve takımı adına iyi işler yaptı. Orta koridorda yapılan savaşı kazanan RNG 3 skor alarak ilk farkı açtı. Meiko'nun hatalarını iyi değerlendiren ekip harita kontrolünü sağladı ve objektiflere yöneldi. EDG Baron güçlendirmesini almayı başarsa da efektif olarak kullanmadı ve ejder savaşında kıyamet koptu. Savaşın kazananı Royal Never Give Up maçı kazanarak seride durumu 2-1'e getirdi. 

4. Maç

Henüz minyonlar çıkmadan yapılan savaşta ilk kan EDG'ye gitti. Başta Xiaohu'nun Galio oyunu çok iyi gözükse de pozisyondan 2 skor çıkaran EDG maça önde başladı. Erken oyunda haritada doğru hareketleri yapan JunJia ve Meiko Scout'a yardımcı oldu. Seride ilk kez bu kadar erken dakikada bir taraf belirgin bir üstünlük yakaladı. Rüzgarı arkasına alan EDG maç boyunca neredeyse hiç hata yapmadı. 36 dakikanın ardındna zafere ulaşan ekip, RNG'yi eledi ve çeyrek finalde FPX'in rakibi oldu. 

Photo Credit: Royal Never Give Up