Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Mickey, Excel Esports’tan ayrıldı!

Mickey, Excel Esports’tan ayrıldı!

LEC 2020 Bahar Mevsimi'nde play-off'lara kalamayan Excel Esports, Koreli orta koridor Mickey ile yolların ayrıldığını duyurdu.

Play-off'lara katılma hedefiyle çıktığı yolda amacına ulaşamayan Excel Esports, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamdada takımda bazı değişikliklerin yapılacağını duurmuştu. Açıkça üst ve orta koridro oyuncularının değişeceğini belirten ekip, ilk olarak Expect ile yolların ayrılıdığını duyurdu. Bunun üstüne Mickey ile de yolların ayrılması bekleniyordu ve resmi açıklama bugün geldi. Excel, son 1 yıldır kadroda yer alan Koreli orta koridorun takımdan ayrıldığını duyurdu.

Kariyerine ülkesi Kore'de başladıktan sonra şansını farklı bölgelerde deneme kararı alan Mickey, ilk olarak 2017 yılında Team Liquid ile anlaşmaya vardı. Burada geçirdiği 1 yılda yedeğe çekildiği dönemler oldu ve akademi takımında forma giydi. Ardından kısa bir süre Golden Guardians forması giydi ve Kore'ye dönme kararı aldı. Kore'de CK temsilcisi APK Prince için oynadı.

2019 Yaz Mevsimi'nde Avrupa'ya geldi ve Excel Esports'a transfer oldu. Excel normal sezonu son sırada tamamladı ve beklentilerin altında kaldı. 2020 Bahar Mevsimi için duyurulan kadroda sadece alt koridor değişikliğine giden ekip bu sefer ise 7. oldu ve play-off amacını kıl payı kaçırdı. Bunun üstüne Yaz Mevsimi için üst ve orta koridorda değişiklikler yapılacağı duyuruldu. İlk olarak Expect'in ayrılığını duyuran ekip bugün ise Mickey'e veda etti.

Mickey'nin Avrupa'da kalıp kalmayacağını zaman gösterecek.

Photo Credit: Riot Games