Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LCK Yaz Mevsimi Elemeleri’ne katılacak takımlar belli oldu!

LCK Yaz Mevsimi Elemeleri’ne katılacak takımlar belli oldu!

Team Dynamics'in CK Play-off Finali2nde Spear Gaming'i 3-1 mağlup etmesinin arından LCK 2020 Yaz Mevsimi Elemleri'nde boy gösterecek 4 takım kesinleşti.

LCK bu yıl son kez klasik formatta oynanacak. 2021 yılında partnerlik sistemine geçilmesi beklenen ligde gelecek Yaz Mevsimi, klasik formatta devam edecek son turnuva olacak. Tabii 2020 Bahar Mevsimi'nde düşme ve çıkma terimleri lig lugatında yer alacak. LCK'de normal sezonu son iki sırada bitiren Griffin ve SANDBOX'ın yanı sıra CK normal sezon birtincisi Seorabeol Gaming ve play-off şampiyonu Team Dynamics, Yaz Mevsimi slotları için mücadele verecek.

Bu yıl kötü bir performans sergileyen Griffin ve SANDBOX Gaming, normal sezonu son iki sırada tamamladı. Bunun sonucunda ligden düşmemek için eleme oynaması kesinleşen ekipler rakiplerini beklemeye başladı. Kore Yükselme Ligi olarak bilinen CK'de ise Seorabeol Gaming fırtınası izledik. Kadrosunda Thal, KaKAO, Sangyoon ve Nova gibi tecrübeli oyuncuları barındıran ekip beklentileri karşılayarak normal sezonu ilk sırada tamamladı. Geriye kalan Team Dynamics, Spear Gaming, Element Mystic ve Brion Blade ise play-off'lara katıldı.

Play-off turunun galibi, finalde Spear Gaming'i 3-1 ile geçen Team Dynamics oldu. Team Dynamics geçtiğimiz sezonda da LCK Elemeleri'ne katılmış ancak Hanwha Life Esports'u geçememişti.

LCK 2020 Yaz Mevsimi Elemeleri'ne Katılacak Takımlar

  • Griffin
  • SANDBOX Gaming
  • Seorabeol Gaming
  • Team Dynamics

Photo Credit: Team Dynamics