Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri MSI 2020 iptal edildi!

MSI 2020 iptal edildi!

Sezon Ortası Turnuvası olarak bilinen MSI, corona virüsü sebebiyle 2020 yılında düzenlenmeyecek.

Corona virüsü neredeyse her sektörü negatif olarak etkiledi. Bu yıl birçok espor turnuvası ertelendi, iptal edildi ya da online formata geçti. Yerel liglerin online formata geçmesinde büyük sorunlar yaşanmadı takımlar maçlara evlerinden katıldı. Tabii offline olarak düzenlenmesi gereke uluslararsı turnuvalar ise büyük yara aldı. League of Legends'ın en büyük ikinci turnuvası olan MSI'ın akıbeti merak ediliyordu. Beklenen açıklama bugün geldi. Riot Games, MSI 2020'nin iptal edildiğini duyurdu.

MSI 2020'nin engel olmasının temel nedeni, dünya genelinde uygulanan yurt içi ve yurt dışı seyahat kısıtlamaları, her yerde her an her şeyin değişebileceği ve pandeminin yüksek ihtimalle yılın ikinci çeyreğini kapsayacağı olarak açıklandı. 3-19 Temmuz arasında organize edilmesi planlanan turnuva için herhangi bir b planı bulunmuyor.

Yapılan bir başka açıklamaya göre Worlds 2020'de 4 Çin, 4 Avrupa, 3 Kore, 3 Kuzey Amerika, 2 Güneydoğu Asya, 2 Vietnam'ın yanı sıra Brezilya, Türkiye, Japonya, Latin Amerika, Okyanusya, Bağımsız Devletler Topluluğu'ndan 1 takım boy gösterecek.

Ünlü espor habercileri Tyler Erzberger ve Jacob Wolf'a göre MSI 2020'nin türkiye'de düzenlenmesi düşünülmüştü. Bu haberle birlikte artık böyle bir ihtimal kalmadı.

Photo Credit: Riot Games