Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL 2020 Kış Mevsimi Finali Analizi

VFŞL 2020 Kış Mevsimi Finali Analizi

COVID-19 nedeniyle 7. haftadan sonra çevrim içi oynanan, VFŞL 2020 Kış Mevsimi’nin sonuna geldik. Uzun bir yolculuğun ardından final mücadelesinin heyecanı hepimizi sardı. Ligin normal sürecini birinci sırada bitiren 1907 Fenerbahçe Espor ve dördüncü bitiren fastPay Wildcats’in karşılaşacağı finalde bizleri neler bekliyor?

  • Maçı Kim Kazanır?

Yarı final mücadelesinde Dark Passage’e karşı sağlam bir oyun oynayan fastPay Wildcats, finaldeki rakibine göre çok daha hazır ve iyi gözüktü. Team Aurora karşısında zor zamanlar yaşasa da 1907 Fenerbahçe Espor, rahat hissettikleri şampiyonlara yöneldikten sonra ipi göğüslemeyi başardı. Bu yüzden final mücadelesinde koçlara çok iş düşüyor. Şampiyon yasaklama ve seçim ekranı, kupanın sahibini belirleyecek en büyük faktörlerden.

  • İlk Kanı Kim Döker?

1907 Fenerbahçe Espor, rakibine göre erken oyunda daha agresif oynamayı seviyor. Özellikle orta koridorda Blue’ya avantaj vermek için elinden gelen her şeyi yapmaya hazır olan Mojito, baskınlara öncelik veriyor. Hızlı başlangıç ve kartopu etkisi sarı lacivertli ekibin oyun stiline daha yakın. Bu yüzden ilk kanı 1907 Fenerbahçe Espor’un alacağını düşünüyoruz.

  • İlk Kuleyi Kim Alır?

Normal sezonda ve playofflar’da her iki takımın da ilk kuleyi alma yüzdeleri birbirine çok yakın. Her iki takım da özellikle ilk Vadinin Alameti için savaşmaktan çekinmiyor. Buradaki farkı, oyuncuların hızlı rotasyonu ve o dakikaya kadar maçın gidişatı etkileyecek. Pbd’nin son dönemdeki iyi performansı ve Ferret ile olan uyumunu göz önüne alarak, ilk kuleyi fastPay Wildcats’in yıkacağını düşünüyoruz.

  • İlk İnhibitörü Kim Yıkar?

1907 Fenerbahçe Espor, orta oyuna ağırlık verdiği zaman serileri kazanabileceklerini Aurora karşısında tecrübe etti. Final serisinde de bu tarz bir oyun sergileyeceğini düşündüğümüz ekip, oyunun ortalarındaki takım savaşlarından üstün çıkarak ilk inhibitörü yıkmaya daha yakın.

  • Maç 35 Dakika’nın Altında mı Biter? Üstünde mi?

İki takımın da ortalama oyun süreleri 35 dakikanın altında bitiyor. Gerek meta gerekse oyun tarzları nedeniyle, serideki maçların birçoğunun 35 dakika altında biteceğini düşünüyoruz.

Siz de kendi tahminlerini yapmak için bir Flank Esports hesabı oluşturup, buradan tahminlerinizi yaparak puanlar kazanabilirsiniz!