Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri KaBuM! eSports, CBLoL 2020 Split 1’ı şampiyon tamamladı!

KaBuM! eSports, CBLoL 2020 Split 1’ı şampiyon tamamladı!

Finalde Flamengo eSports'u 3-0 ile geçen KaBuM! eSports, CBLoL 2020 Split 1'da şampiyon olmayı başardı.

Sezon başında büyük transferlerin yapıldığı CBLoL'de son şampiyon Flamengo eSports da kadrosunda önemli değişiklikler yaptı. Alt koridorda brTT'nin yarılışıyla Absolut'u transfer eden ekip normal sezonda aldığı 13 galibiyet 8 mağlubiyetle ikinci sıraya oturdu. KaBuM! eSports ise 11 galibiyet 10 mağlubiyet ile play-off'a son anda kaldı. Play-off'larda finale çıkmayı başaran bu iki takımın mücadelesinde kazanan KaBuM! eSports oldu. MSI iptal olduğu için ekip bölgesini uluslararsı turnuvalarda temsil edemeyecek.

Bir dönem 1907 Fenerbahçe Espor forması giymiş olan Wiz'in formasını giydiği KaBuM, son anda play-off'lara kaldı. Parang, Wiz, Tutsz, DedsTheBoy ve Ceos, yarı finalde Vivo Keyd ile eşleşip seriyi 3-0 ile geçti. Vivo Keyd normal sezonu lider bitirmiş ve serinin favorisi olarak görülmüştü.

Flamengo eSports ise yarı final turunda FURIA Uppercut'ı 3-0 ile geçti. Final eşleşmesinde de farklı bir sonu görmedik ve kazanan 3-0'lık skorla KaBuM! eSports oldu. MSI 2020'nin iptal olması sebebiyle Brezilya şampiyonunun uluslararası turnuvalarda izleyemeyeceğiz.