Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL 2020 Kış Mevsimi, corona virüsü nedeniyle seyircisiz oynanacak!

VFŞL 2020 Kış Mevsimi, corona virüsü nedeniyle seyircisiz oynanacak!

LCK, LCS, LPL’den sonra VFŞL de corona virüsünden nasibini aldı. LoLespor’un resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, VFŞL maçlarının artık seyircisiz oynanacağı duyuruldu.

Corona virüsü nedeniyle ülkemizde yaşanan ilk vakanın ardından bu kararı aldıklarını belirten yetkililer, 2020 VFŞL Kış Mevsimi’nin geri kalanını seyircisiz oynanacağını, aynı zamanda Kış Mevsimi Finali için de önümüzdeki haftalarda bir değerlendirme yaparak yeni bir açıklama yapacaklarını söylediler.

Etkinlikler için bilet alan taraftarların biletlerinin iade yapılacağı, dijital bilet ya da kredi kartı ile alım yapanların ekstra bir şey yapmasına gerek olmadığı belirtildi. Eğer biletleri teslim aldıysanız, herhangi bir Biletix Perakende Satış Noktası’na giderek bileti teslim etmeniz gerekiyor.

Banka kartı ile işlem yapanlar için ise prosedür daha farklı. LoLespor’un resmi sitesine giderek biletinizi nasıl iade edebileceğinizi kontrol edebilirsiniz.

Bu, League of Legends liglerini ilgilendiren ilk karar değil. Ocak ayının sonunda, 2. hafta maçlarının ardından Çin Ligi LPL, corona nedeniyle maçları iptal etmiş, daha sonra da çevrim içi olarak oynanmasına karar vermişti.

LPL’in geri döndüğü hafta da Kore Ligi LCK, ikinci bir duyuruya kadar maçları askıya aldıklarını duyurmuştu. Dün gece yapılan duyuruyla birlikte, Kuzey Amerika Ligi LCS de maçlarında seyircisiz oynanacağını, basın yetkililerin dahi stüdyoya alınmayacağını belirtmişti.

Umuyoruz ki bütün dünyayı etkileyen bu durum bir an önce çözülür ve herkes sağlık riski yaşamadan hayatına devam edebilir.