Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri SK Gaming, Ventair’ı as kadroya yükseltti

SK Gaming, Ventair’ı as kadroya yükseltti

Bu sezon performansıyla büyük bir hayal kırıklığı yaratan SK Gaming, alınan kötü sonuçların ardından bu hafta oynayacağı maçlara Sacre yerine Ventair ile çıkma kararı aldı.

LEC 2020 Bahar Mevsimi'nde beklenmeyen sonuçlar gördük. Bunun en büyük iki örneği SK Gaming ve Schalke 04'ün beklentilerin bir hayli altında kalması oldu. Taraftarlar SK'den üstün bir performans beklemiyordu ancak çıktığı 14 maçta sadece 2 galibiyet alabilen ekibin bu performansı kafalarda soru işaretleri yarattı. Bu sebeple kadroda değişiklik yapılmasına kesin gözüyle bakılıyordu. 8 maç üst üste kaybeden takım bu haftaki MAD Lions ve Origen mücadelelerine akademi üst koridoru Ventair ile çıkma kararı aldı. Koç ekibinin bu kararından sonra Sacre yedeğe çekildi.

Alman üst koridor kariyerinde büyük sayılabilecek bir turnuvada mücadele etmedi. 2018'de başlayan profesyonel oyunculuk kariyerinde kendi ülkesinin takımları EURONICS Gaming ve Schalke Evolution formaları giydi. Agurin ile birlikte EURONICS Gaming'de oynarken ESLM şampiyonluğu yaşadı ve ülkesini EU Masters 2018'de temsil etti. EURONICS turnuvada yarı finale kadar yükseldi ancak Nemesis'li MAD Lions'a 2-1 kaybetti.

Sezon başında Trick'i transfer ederek büyük yankı uyandıran SK Gaming takım uyumunu bir türlü oturtamadı. Kağıt üstünde şampiyonluğa oynar diyebileceğimiz bir kadroları yok ancak 8 maç üst üste kaybetmeleri bir problem olduğunu açıkça gösteriyor.

SK Gaming bu hafta MAD Lions ve Origen karşısına çıkacak. Ventair ile nasıl bir performans sergileyeceklerini merakla bekliyoruz.