Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Varus, LPL Yaz Mevsimi’nde oynanan bütün maçlarda yasaklandı

Varus, LPL Yaz Mevsimi’nde oynanan bütün maçlarda yasaklandı

League of Legends’ın her metasında farklı şampiyonlar çok güçlü konumda bulunabiliyor ve takımlar bu şampiyonları ya seçiyor ya da yasaklıyor. Şu anki metanın gözdesi ise Varus. Darkin şampiyonu Çin Profesyonel League of Legends Ligi LPL’in bütün Yaz Mevsimi maçlarında yasaklandı.

Varus, iki farklı şekilde oynanabiliyor. Bu da onu herhangi bir takım komposizyonu için en uygun nişancı haline getiriyor. Yeri geldiğinde hızlıca koridor ittirmesi, takım savaşları öncesinde rakibe yüksek hasarlar vermesi ve eşya diziliminin ucuz olması ya da saldırı hızı eşya dizilimi ile takım savaşlarında çok yüksek hasarlar vererek tank şampiyonları eritmesi, Varus’u diğer nişancıların önüne geçiriyor.

Savaşmayı seven ve oyunda hızlı bir şekilde üstünlük almak isteyen LPL takımları için de Varus biçilmiş bir kaftan. Bunun farkında olan takımlar bu belayla uğraşmak yerine onu yasaklıyor. Varus, 131 LPL maçının hepsinde yasaklanan tek şampiyon konumunda. Onu en yakından takip eden ise 91 yasaklama ile Aphelios. Varus geçtiğimiz mevsim LPL’de 149 defa seçilmişti.