Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Flank Fantezi Ligi’nde takımına kimi transfer etmelisin: 5.Hafta

Flank Fantezi Ligi’nde takımına kimi transfer etmelisin: 5.Hafta

VFŞL'de 5. hafta maçları bu hafta sonu oynanacak. Flank Fantezi Ligi'nde kadrolar kilitlenmeden tüyo almak istiyorsan doğru yerdesin!

İlk dört haftanın ardından güç dengeleri az çok belli oldu desek yanlış olur. Ligdeki birkaç takım hariç geri kalanı birbirine yakın ve maçlar bir hayli çekişmeli geçiyor. Flank Esports ekibi olarak Beşiktaş Esports ve Galakticos arasında oynanacak mücadelenin 5. haftanın kilit maçı olacağını düşünüyoruz. İlk üç hafta mağlubiyet almayan Beşiktaş Esports son iki maçında Vadi'den mağlup ayrıldı. Galakticos ise mevsim başından beri her maç üstüne koyarak, hem bireysel hem de takım performansında üst seviyelere çıktı. Bu iki takımın mücadelesinin kazananını tahmin etmek güç. Flank Fantezi Ligi'nde takımınıza bol bol puan kazandıracak oyuncu için ise ufak bir tüyomuz var. Gelin, haftanın maçı ve öne çıkabilecek oyuncusunu yakından inceleyelim.

Beşiktaş Esports

İlk 3 hafta baskın oyunlar ve doğru kararlarla altı galibiyet toplamayı başaran Beşiktaş Esports, geçtiğimiz hafta Papara SuperMassive ve fastPay Wildcats'e karşı galip gelememişti. Bu iki takım da şampiyonluk adaylarından ve Beşiktaş güçlü rakiplerine diş geçiremedi. Oyuncular ve koç Nova'nın sosyal medyada yaptığı açıklamalar takımın mental olarak daha da güçlü bir şekilde gelebileceğini gösteriyor. Herkes hatasının farkında ve çözüm yolları için çalışmalara başlanmış. Beşiktaş'ın Vadi'de yer aldığı ortalama süre 33 dakika 7 saniye. Efias'ın 7.3, Elramir'in 7.2 KDA'sı bulunuyor ve takım oyununu oturtan ekip ormancısının önderliğinde makro oyunda başarılı bir grafik izliyor. Bu istatistikler Beşiktaş'ın hafta sonu çıkacağı mücadele öncesi önem taşıyor. 

Galakticos

Luger ve xKenzuke'nin hasar yükünü sırtladığı Galakticos, ligin en çok savaşan takımlarından biri. Bu savaşlarda yapılan takasların büyük bir kısmını kazanması, takımın doğru savaşları doğru dakikada bulduğunun göstergesi. Galakticos maç başına ortalama 15 skor alıp 9 skor veriyor. Beşiktaş ile birlikte ligin en az skor veren takımlarından bir tanesi. Luger ve xKenzuke'nin performansları hafta sonu oynanacak mücadelenin kilit noktası olacaktır. İki takımın istatistikleri birbirine çok yakın. Bireysel performansların büyük etki edeceği mücadeleyi iple çekiyoruz.

Luger

Genç nişancı bu mevsim sağlam performanslar sergiliyor. Taraftarların da sevdiği isim takımının ana taşıyıcı rolünü üstlenmiş durumda. Bu mevsim çıkılan sekiz maçta beş kez Ezreal tercih eden Luger 5.5 KDA ve %60 skor katkısı ile ön plana çıkıyor. Gerektiğinde agresif oyunlarıyla takım savaşlarının kaderini değiştirip takımının hanesine galibiyet yazılmasında büyük rol oynuyor. Bunun yanında %29.6 hasar katkısı ile takımın ilk 4 haftada en çok hasar veren oyuncusu konumunda. Luger'in bu hafta sonu parlayacağını düşünüyoruz. Hele bir de alt koridorda Ezreal-Yuumi oynarlarsa… Sen de bize katılıyorsan Flank Fantezi Ligi'nde nişancı rolünü şimdiden doldur!