Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Valve, TI için yeni şehir arıyor

Valve, TI için yeni şehir arıyor

Dota 2’nin artık ölü bir oyun olduğunu düşünen hayranlar, en azından turnuvanın 11.sinin düzenleneceğinden emin olabilirsiniz.
Valve, The International turnuvasına ev sahipliği yapmak isteyen şehirler aradığını açık açık duyurdu. İlk turnuva, Valve’nin evi gibi olan Seattle şehrine taşınmadan tam altı yıl önce Almanya, Köln Gamescom 2011’de düzenlenmişti. TI; Vancouver, Shanghai gibi şehirlerde dünya turu yaptı ve bu sene Stockholm’da düzenlenecek.

Ek olarak, sonunda Valve’nin TI videosu için bir açıklamamız var. Video, tutkulu oyunculardan ateşli fanlara kadar turnuvanın en güzel anlarını derlemek için eklendi.
Valve, TI’ın küresel görüntüleme ve uluslararası çekilişiyle NFL Superbowl, U.S. Open Golf Championship ve Eurovision Şarkı Yarışması gibi yarışmalara rakip olacak kadar ünlü olduğunu söyledi. 
The Dota Pro Circuit, Dota 2’nin rekabetçi sahnesine dünyanın dört bir köşesinden ev sahipliği yapabilecek yeni şehirleri duyurdu. TI; Kuzey Amerika, Çin ve Avrupa’da düzenlendi ancak en tutkulu fanlarının bulunduğu Güneydoğu Asya ve Güney Amerika henüz prömiyer turnuvaya ev sahipliği yapmadı.
Teklif yapmakla ilgilenen şehirler 31 Mart’a kadar bir teklif yapmak zorundalar. 

via: dotesports