Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Valve, Dota Underlords oyununu duyurdu

Valve, Dota Underlords oyununu duyurdu

Valve, Dota Underlords adındaki yeni strateji oyununu duyurdu. Erişime yakın zamanda sunulacak oyun, şu anda yalnızca The International 2019 Battle Pass biletine sahip olan kişiler tarafından denenebiliyor.

Valve, en popüler MOBA oyunlarından biri olan Dota 2 bünyesinde Auto Chess’i geçtiğimiz aylarda piyasaya sürmüştü. Duyurulduğu andan itibaren büyük bir ilgiyle beklenen Auto Chess, erişime açıldığı anda büyük bir yankı uyandırdı. Kısa sürede rekor denebilecek bir oyuncu sayısına ulaşan oyun, bu başarısının ardından mobil cihazlar için de geliştirileceği haberiyle oyuncularını mutlu etmişti.

Valve, yine Dota bünyesinde geliştirdiği Dota Underlords oyununu duyurdu. Strateji oyunu olan Underlord, Auto Chess ile benzerlikler taşıyan bir yapım. Oyun karakterleri olarak Dota karakterleri kullanılıyor ve 8 oyuncu birbirine karşı mücadele veriyor. Amacınız ise, kendi stratejinizi belirleyip rakiplerinizin önüne geçmek. Oyunda, Auto Chess’te olduğu gibi karakterleri geliştirebiliyorsunuz.

The International 2019 döneminde Battle Pass bileti alan kişiler, kısa bir süre için oyunu deneyimleyebiliyorlar. Bu deneme süresi 1 hafta boyunca geçerli olacak ve kısa süre sonra Beta sürümüyle tamamen erişime açılacak.

Oyunu Windows ve MAC OS bilgisayar sistemlerinin yanı sıra IOS ve Android cihazlar ve Linux ile de oynayabiliyorsunuz. Erişime açıldığı zaman ücretsiz olarak erişim sağlayabileceğiniz oyuna Steam üzerinden ulaşabileceksiniz.

Sizce, Dota Underlords, Auto Chess gibi kısa sürede rekor denebilecek bir başarıya imza atabilecek mi?