Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri The International 2019’un Ödül Havuzu 30 Milyon Doları Aştı

The International 2019’un Ödül Havuzu 30 Milyon Doları Aştı

Dota 2’nin merakla beklenen uluslararası turnuvası The International’ın ödül havuzu 30.000.000 doları geçti. Böylece bu hafta sonu düzenlenecek olan ve ödül havuzu 30 milyon dolar olan Fortnite World Cup Finalleri geride bırakılmış oldu.

Bugün itibariyle The International’ın ödül havuzu tam 30.2 milyon dolara ulaştı ve 2018’de 25.5 milyon dolar olan ödül havuzu geçilerek bir rekora imza atıldı. Ödül havuzunun turnuvanın bitiş tarihi olan 25 Ağustos’a kadar artması bekleniyor.

Turnuvanın ödül havuzunun ana kaynağı kitlesel fonlama ile sağlanıyor. Dota 2’nin yayıncısı Valve ilk 1.6 milyon doları oyunun Battle Pass satışından elde edilen gelirlerle destekledi. Satın almalar, oyuncuların oyun içi içeriklerin kilidini açmasını ve turnuva için bir Fantezi Mücadelesi içeren International Compendium'a erişmelerini sağlar.

Valve’in 2013 yılında Battle Pass’i tanıtmasından sonra her sene ödül havuzu rekorlar kırarak artmaya devam etti. The International turnuvalarının ödül havuzları aynı zamanda o yıl içerisinde düzenlenen tüm espor turnuvaları arasında en çok ödül dağıtılan turnuva olmaya devam ediyor. Geçen yılın şampiyonu OG, 25.5 milyon dolarlık havuzun 11.2 milyon dolarını kasasına koyarak adeta servetine servet katmıştı. 

Önümüzde bu ödül havuzunun artması için daha tam 34 gün bulunuyor ve 30.2 milyon dolar olan ödül havuzunun çok daha yüksek bir seviyeye ulaşması bekleniyor. The International, 20-25 Ağustos tarihleri ​​arasında Şangay'daki Mercedes-Benz Arena'da gerçekleşecek.