Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Team Liquid, 2 yılın ardından kadro değişimi yaptı!

Team Liquid, 2 yılın ardından kadro değişimi yaptı!

Dota 2 sahnelerinde başarılı takımlardan biri olan Team Liquid, iki yılın ardından ilk kez kadro içi değişiklik yaptı. Uzun zamandır takımda yer alan Lasse Aukusti “MATUMBAMAN” Urpalainen artık as kadroda yer almıyor.

Team Liquid, Dota 2 sahnelerinin en başarılı takımlarından biri olarak biliniyor. The International 2017’nin şampiyonu olan Team Liquid, kuruluşundan beri çeşitli turnuvalarda da şampiyonluk unvanına ulaştı. Ancak son zamanlarda özellikle ESL One Birmingham etkinliğinde başarılı bir sonuca ulaşamayan takım, takım içi değişiklik yapma kararı aldı. Avrupa takımı Team Liquid’in kadroda yaptığı değişiklik ise Lasse Aukusti “MATUMBAMAN” Urpalainen’in kadrodan ayrılması oldu. Takımdan tam anlamıyla ayrılmamış olsa da, MATUMBAMAN ilerleyen günlerde başlayacak olan EPICENTER Major 2019’da yer almayacak. 

 

MATUMBAMAN, profesyonel oyunculuk kariyerine 2014 yılında, Veni, Vidi, Vici takımında başladı. 3 ay sonra takımdan ayrılan 24 yaşındaki oyuncu, 4 Anchors+Sea Captain takımına transfer oldu. Yaklaşık 1 yıl boyunca, takımın 1. pozisyon rolünde olan oyuncu, 2015 Eylül’de 5Jungz takıma dâhil oldu. Buradaki macerası ise sadece 2 ay sürdü ve asıl başarıyı yakaladığı Team Liquid’e Ekim 2015 tarihinde transferi gerçekleşti. Neredeyse 4 yıl boyunca yer aldığı kadroyla birlikte sayısız turnuvaya katılıp birçok başarıya imza attı. Ancak son turnuvanın takım için başarısız sonuçlanması sebebiyle yapılan kadro içi değişimle birlikte koltuğunu bir başkasının doldurması için bıraktı. Henüz koltuğun yeni sahibinin kim olacağı bilinmiyor ancak 22 Haziran’da EPICENTER turnuvasının başlayacağı düşünülürse kısa zamanda kadroya yeni bir isim dâhil olacaktır.