Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri DreamLeague Sezon 12 duyuruldu

DreamLeague Sezon 12 duyuruldu

Dota 2’nin en büyük turnuvalarından biri olan DreamLeague’in sıradaki turnuvası duyuruldu. Dota Pro Circuit bünyesinde olan bir turnuva olan DreamLeague’in, bu kez bağımsız olması ve gerçekleşeceği yer dikkatleri çekti. DreamLeague, alışılmışın dışında olarak Hollanda’nın Rotterdam kentinde düzenlenecek.

2019-2020’nin sıradaki Dota 2 etkinliği DreamLeague Sezon 12 olacak. 18 ile 20 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan turnuvaya Hollanda’nın Rotterdam kentinde bulunan Rotterdam Ahoy ev sahipliği yapacak. Bu kez Valve’ın Dota Pro Circuit organizasyonu bünyesinde yer almayacak olan turnuvanın 250 bin dolar ödül havuzu bulunuyor. DreamHack tarafından düzenlenen turnuvanın sponsorları arasında CORSAIR, Monster Energy, Esports Management ve SAP yer alıyor. Henüz formatı, katılım sağlayacak takımlar ve diğer etkinlik detayları bilinmiyor. İlerleyen günlerde takımlar davet edilemeye başladıkça, turnuva detayları şekillenmeye başlayacaktır.

 

Rotterdam Ahoy CEO’su Jolanda Jansen, turnuvaya ev sahipliği yapacakları için oldukça mutlu ve heyecanlı hissettiklerini dile getirdi.

“Dota 2 turnuvasının 12. sezonuna Rotterdam Ahoy ile ev sahipliği yapacak olmaktan dolayı çok heyecanlıyız. İlk kez böyle büyük bir Dota etkinliği Benelux’e geliyor…”

Bu sezon, DreamLeague’de hem Minor hem Major etkinlikler olacak. Ama Dota 2’nin rekabetçi sahnedeki ilk Major turnuvasının 5 ile 9 Eylül tarihlerinde arasında gerçekleşeceği duyuruldu. Sezonun ilk Minor turnuvası hakkında ise henüz bir açıklama yapılmış değil. DreamHack, en büyük ikinci turnuva organizasyonu konumunda.