Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VALORANT’ın son güncellemesi, hitbox problemlerine yol açtı

VALORANT’ın son güncellemesi, hitbox problemlerine yol açtı

Riot Games, oyunlarına getirdiği güncellemelerle ünlenmiş bir şirket. Bu güncellemeler genelde olumlu yönde olsa da VALORANT’ın son yamasında bazı problemler var. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan 0.50 yaması, oyunun “hitboxlarında” sıkıntılara yol açtı.

VALORANT Kapalı Betası başlayalı 1 aydan fazla bir süre oldu. Bu süre boyunca da oyuna 3 farklı güncelleme geldi. Bu güncellemelerin hepsinin içeriği farklı olsa da son yayımlanan “0.50” yaması en büyüğüydü.

Oyun içindeki “yürüyerek ateş etme” özelliğini bir nebze de olsa kısmayı amaçlayan bu yama(ki hala çözülmüş değil) karakterlerin hitbox’larında probleme yol açtı. Özellikle Reddit’te başlıklar açan oyuncular, yaşadıkları problemleri anlattı ve neredeyse çoğu kişinin bu problemi yaşadığı ortaya çıktı.

https://www.reddit.com/r/VALORANT/comments/gl9mka/i_think_there_is_definitely_some_desync_issue_was/

Sorunun yoğunluğundan dolayı daha anlaşılabilir olması için videolar paylaşıldı. Paylaşılan videolarda açıkça görünüyor ki mermiler ile isabet ettiği yerler arasında alakasız bazı noktalar var. FPS oyunlarında böyle bir sorun yaşanması da oyun deneyimini olumsuz etkiliyor.

VALORANT’ın henüz kapalı betada olduğunu ve böyle problemleri yaşanmasının normal olduğunu belirtelim. Fakat Riot tarafından bu sorun için henüz bir açıklama gelmedi.