Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Riot Games, VALORANT’taki hitbox problemi için bir açıklama yaptı

Riot Games, VALORANT’taki hitbox problemi için bir açıklama yaptı

Geçtiğimiz günlerde son güncellemeyle birlikte VALORANT’ta bir hitbox probleminin ortaya çıktığını söylemiştik. Herkes Riot tarafından yapılacak bir açıklama bekliyordu. O açıklama ise dün akşam resmi hesaplardan yapıldı.

Oyunun henüz kapalı betada olması nedeniyle sık sık sorunlarla karşılaşılabiliyor. Bu sorunlar, zaman zaman görmezlikten gelinebiliyor. Fakat hitbox ve hitreg problemleri, FPS oyunlarında görmezden gelinmeyecek kadar büyük. O yüzden de son zamanlarda forumlardaki tek odak konusu bu problemler oldu.

Riot Games, bu sorunlardan haberdar olduğunu ve üzerinde çalıştığını dün gece belirtti. Atılan tweetlerin tamamı şu şekilde: “Hitreg problemliyle ilgili attığınız tüm videolar ve yaptığınız raporlar için çok teşekkürler. Sorunu bulduk ve çözmek için çalışıyoruz. Oyunu düşük FPS oynayan oyuncuların bu problemi daha yoğun bir şekilde yaşadığını fark ettik. Bununla birlikte hareketli atış dengesinin de değişmesiyle birlikte, atışın kafaya mı vücuda mı gittiğini söylemek oldukça zor. Oyun içi kanlar da yanlışlıkla devre dışı bırakılmıştı.”

Riot Games sorunun ana odağını bulduğunu ve üzerinde çalıştığını belirtiyor. Kısa bir süre içerisinde yeni bir VALORANT güncellemesiyle karşılaşacağımız hiç şüphesiz.