Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VALORANT’ın en yüksek derecesinin ismi değişebilir

VALORANT’ın en yüksek derecesinin ismi değişebilir

Riot Games’in FPS oyunu VALORANT’ın resmi çıkışını gerçekleştirmesine günler kaldı. Çıkışla birlikte oyunda hem değişiklikler olacak hem de yenilikler. Bu güncellemelerin bazıları Riot yetkilileri tarafından açıklansa da bazıları hala gizemini koruyor.

Polygon’un yaptığı habere göre, VALORANT’ın en yüksek lig derecesinin ismi değişecek. Kapalı beta boyunca VALORANT olarak adlandırılan en yüksek derece, oyunun çıkışıyla birlikte farklı bir isme bürünecek. Fakat oyunun baş tasarımcısı Sean Szopinski, yeni ismin ne olacağını açıklamadı. Oyunun çıkışıyla bunun ortaya çıkacağı söylendi.

Oyuncular, bir kere VALORANT derecesine ulaşıldığında çok fazla yapılacak şeyin olmamasından şikayetçiydi. Bu konuya da değişnen Szopinski, en yüksek ligdeki oyuncuların tam olarak kaç puana sahip olduklarını gösteren bir sistemin de ilerleyen günlerde geleceğinin ipuçlarını verdi. Overwatch benzeri “Top 500” listesi görebiliriz.

VALORANT Kapalı Betası bugün sonlanacak ve oyun 2 Haziran’da tam anlamıyla çıkış yapacak. İlk çıkışta dereceli sistemine sahip olmayacak oyuna, yeni bir ajan ve harita  gelmesi bekleniyor.