Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VALORANT Kapalı Betası sonlandı

VALORANT Kapalı Betası sonlandı

VALORANT Kapalı Betası, 53 günlük bir sürecin ardından dün resmen sonlandırıldı. 7 Mart’ta başlayan beta, milyonlarca oyuncu tarafından deneyimlendi. VALORANT’ın resmi sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruyla birlikte, 28 Mayıs 22.30’da kapalı beta bitmiş oldu.

Geçtiğimiz günlere kadar VALORANT’ın resmi bir çıkış tarihi yoktu. Sadece 2020 yazında çıkacağı kesindi. Yakın bir tarihte Riot Games tarafından yapılan açıklamada oyunun çıkış tarihinin 2 Haziran 2020 olarak duyuruldu. Çıkış tarihinin bu kadar yakın olması da kapalı betayı kısaltmış oldu. (Son günlerde oyuna erişim kazananlar için üzgünüm…)

Riot Games, beta süreci boyunca topluluğuyla iletişimini hat safhada tutmaya çalıştı. Sosyal medyayı yoğun kullanan herkes bunun farkına varmıştır. Öyle ki oyunculardan gelen rapor sayesinde oyunda düzeltilen hatası sayısı kapalı beta boyunca 383’e ulaşmış.

Hileciler her oyunu mahveden mahluklar ne yazık ki. Kapalı betada olmasına rağmen VALORANT’a da bulaşan bu virüsler, karşılarında hazırlıklı bir ekibe rastladı. Riot’un verdiği sayılara göre kapalı beta boyunca oyundan 7786 hileci banlanmış durumda.

VALORANT’ın duyurusunun yapıldığı ilk zamanlar oyunun yapımcıları “düşük gecikme” özelliğinin üzerinde oldukça durmuşlardı. Özellikle FPS oyunlarda birkaç ms’in bile fark ettiği anlar oluyor. Bunun önüne geçebilmek için kapalı beta boyunca 17 veri merkezi kurulmuş. Daha nicesi de yolda.

Oyun şu anda kapalı durumda. Gerekli hazırlıkları ve bakımları yapıldıktan sonra bir problem olmazsa 2 Haziran’da tam sürüm olarak tekrar çıkış yapacak. O zamana kadar olan bütün gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.