Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VALORANT, ilk çıkışında dereceli sistemine sahip olmayacak

VALORANT, ilk çıkışında dereceli sistemine sahip olmayacak

Resmi çıkışına hazırlanan VALORANT için tarih yaklaştıkça yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. 2 Haziran’da çıkış yapacak oyunda, ilk dönemlerde dereceli modunun bulunmayacağı açıklandı.

Yaklaşık 2 aylık bir kapalı beta sürecinin ardından VALORANT çıkışına hazırlanıyor. Bu süre boyunca oyundaki hataları ve eksikleri tespit edip bunları düzeltmeyi amaçlayan Riot Games, sorunları çözdüğüne inanmış gibi gözüküyor. Önceki dönemlerde oyunun çıkışı Yaz 2020 olarak belirtiliyordu. Fakat çıkış tarihi beklenenden daha yakın oldu.

Oyunun tam sürümüyle birlikte kapalı betadaki bütün ilerlemeler sıfırlanacak. Açılan ajanlar, yapılan kontratlar, dereceli ligi, VALORANT puanları gibi. Korkmayın, eğer kapalı betada VALORANT puanı aldıysanız, aldığınız puanın %25 fazlası hesabınıza iade edilecek ve dilediğiniz kozmetikleri yine alabileceksiniz.

VALORANT, ilk çıkışında dereceli sistemine sahip olmayacak. Bunun ana sebebi ise olası çıkış problemlerine maruz kalınırsa oyuncular tarafından bunun kullanılmasına engel olmak ve her şeyin düzgün çalıştığına emin olmak. Dereceli geldiğinde ise bu oyun modunda maç oynamanız için 20 normal oyun oynamış olmanız gerekiyor. Eğer kapalı betada bu maçları oynadıysanız tekrar oynamanıza gerek yok.

VALORANT Kapalı Betası 28 Mayıs’ta sonlanacak ve oyun 2 Haziran’da tam sürümüyle çıkış yapacak.