Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VALORANT’ın dördüncü haritası, data madencileri tarafından tespit edildi

VALORANT’ın dördüncü haritası, data madencileri tarafından tespit edildi

Riot Games, VALORANT’ı geliştirmek için her geçen gün çalışıyor gibi gözüküyor. Oyuncuların geri bildirimlerini dikkate alan ve onlarla iletişimi sıkı tutmaya çalışan ekip, bunların yanı sıra hali hazırdaki planlarını da hayata geçirmeye çalışıyor. UlfricTheThird adlı Reddit kullanıcısı, data madenciliği yaparak, oyuna gelecek olan dördüncü harita ile ilgili bazı bilgiler paylaştı.

Data madenciliği günümüzde oldukça popüler. Birçok oyunun dosyalarının içinde bizim henüz bilmediğimiz fakat gelecekte olan içeriklerin ipuçları bulunuyor. Data madencileri ise bunları araştırıp buluyor ve oyuncular ile paylaşıyor. Tabi bu bilgilerin kesin olmadığını belirtmekte fayda var. Sonuçta hiç biri bir resmi açıklama yerine geçmiyor.

Son zamanların en popüler oyunu VALORANT’ta data madencilerinin odak noktası haline geldi. Reddit’te bir paylaşım yapan kullanıcı, şunları yazdı:

“Dosyalar arasında bir süredir madencilik yapıyordum ve “Ascent” kodunda yeni bir harita hakkında bazı bilgiler edindim. İçerisinde çok fazla İtalyanca yazı vardı ve anladım ki bu yer İtalya’da. Buranın Venedik olduğunu düşünüyorum çünkü bazı dokular bana bir kanalı anımsattı.”

“Aynı zamanda bir sandal dokusu da buldum. Venedik’tekine benzer sokak ışıkları var fakat bilmiyorum, belki İtalya’nın genel stili budur. Haritanın dosyaları içinde 2 adet dükkan var, isimleri ise “Baitshop” ve “Boatshop”. Bir iskele şekli de dosyaların içinde bulunuyor.”

VALORANT’ın ilk tanıtım videolarından birinde, Venedik’e benzer bir harita videoda bulunuyordu. Bir sonraki durak için İtalya’ya gitmemiz kimseyi şaşırtmaz. Tekrar söylemekte yarar var, bunlar resmi ve kesinleşmiş bilgiler değil.