Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VALORANT’a kısa bir süre sonra dereceli sistemi geliyor

VALORANT’a kısa bir süre sonra dereceli sistemi geliyor

Her yeni FPS, MOBA vb. oyunları piyasaya çıktığında, akla gelen ilk sorulardan biri “Dereceli sistemi nasıl olacak?” oluyor. VALORANT’ta da bu durum değişmedi. Oyunun kapalı betası çıkalı 1 hafta olmasın rağmen, oyuncular o rekabetçi duyguyu tatmak istiyor. Riot tarafı da dereceli sistemi için çok beklemeyeceklerini açıkladı.

VALORANT, rekabetçi oyunlara ilgi duyan neredeyse bütün oyuncular tarafından merakla bekleniyordu. Kapalı betasının başlamasıyla birlikte de milyonlar oyuncu tarafından izlenen FPS oyunu, Twitch’te zirveyi elinde tutuyor. Peki dereceli sistemi VALORANT’a ne zaman geliyor?

Twitter’da bir VALORANT oyuncusu, Riot çalışanlarının bazılarını etiketleyip, “Lütfen betada dereceliyi duyurun. Derecelenmemiş tekli sıra benim için çok zor.” yazdı. Tweet’e cevap veren oyunun direktörü Riot Ziegler ise müjdeyi verdi: “İlk derece sistemi testimiz, birkaç hafta içinde gelecek. Beklemede kalın.”

Geçtiğimiz günlerde oyunun dereceli sisteminin nasıl olacağı açıklanmıştı fakat ne zaman aktif hale geleceği belli değildi. Şu an ise en azından kısa bir süre sonra sistemin aktif hale geleceği bilgisine sahibiz. Oyunda 8 farklı lig bulunacak ve VALORANT ligi hariç bu liglerde 3 küme olacak. Puanlama sisteminin ise tam olarak nasıl olacağı belli değil.

Topluluk tarafından Riot Games’in oyunun espora giriş yapması için biraz bekleyeceği düşünülüyordu ancak durumun öyle olmadığına dair ufak tefek söylentiler ortada dolaşıyor. Söylenenlere göre oyunun yapımcıları çoktan firmalar ve organizasyon şirketleriyle görüşmeye başlamış bile.