Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri F1 2019 yarışları, Motorsport Türkiye Ortombo Akademi ve Flank Esports ortaklığıyla devam ediyor!

F1 2019 yarışları, Motorsport Türkiye Ortombo Akademi ve Flank Esports ortaklığıyla devam ediyor!

Motorsport Türkiye Ortombo Akademi'nin Flank Esports ortaklığıyla düzenlediği F1 2019 yarışları kaldığı yerden devam ediyor.

İlk olarak 1950 yılında organize edilen Formula1 yarışları günümüzde büyük ilgi görüyor. Her yıl farklı ülkelerde yapılan yarışların ardından sezon sonunda Pilotlar Şampiyonluğu ve Takımlar Şampiyonluğu adlı iki farklı ödül veriliyor.

Corona virüsü sebebiyle sekteye uğrayan spor dallarından biri de Formula1 oldu. Zamanında düzenlenmesi beklenen yarışların iptal oluşuyla birlikte hem yarışçıların hem de seyircilerin dijital dünyaya ilgisi arttı. Esporun popülerliğinin arttığı bugünlerde organize edilen F1 2019 yarışlarını internet üzerinden takip edebiliyoruz.

F1 2019 heyecanı espor arenasında kaldığı yerden, aynı pistlerde devam ediyor. Ülkemizde bu işi üstlenen Motorsport Türkiye Ortombo Akademi'nin Youtube kanalında yayınlanan yarışlara artık Flank Esports Twitch kanalından da ulaşabilirsiniz. Özetleri, yayınları ve puan tablosunu ise haberimizde bulabilirsiniz!

Avustralya GP

Yarış baştan sonra bir hayli heyecanlı gitti. Birincilik için son ana kadar mücadele devam etti. Son anlara doğru yaptığı atakla Erdinç Bahar'ı geçmeyi başaran Davut Deniz yarışı kazanmayı başardı. Cezalarından doları 4. sıraya gerileyen Erdinç Bahar'ın önünde 3. Hüseyin Yılmaz, 2. sırada ise Ceyhun Uzun geldi. 

Bahreyn GP

Bu sefer son tura girilirken elde edilen sıralama yarış sonuna kadar bozulmadı. İlk sırada gelen Efe Korkmazer'in arkasında Can Yüksel, üçüncü sırada ise Erdem Akyol geldi.

Çin GP

Bahreyn gibi Çin'de de son tura girilirken büyük sürprizler yaşanmadı. Yarış sonucunda birinci Tolga Can, ikinci Emir Sert ve üçüncü Erdinç Bahar oldu.

Azerbaycan GP

5 Nisan 2020 tarihinde gerçekleştirilen yarışın galibi Efe Korkmazer oldu. Korkmazer'in arkasında gelen Emir Sert ikinci, Can Yüksel ise üçüncü geldi. Emir Sert yarış sonunda 5 saniye ceza aldı.

İspanya GP

Azerbaycan ikincisi Emir Sert, İspanya'da zafere ulaşmayı bildi. Tolga Can ikinci sırada, Davut Deniz ise üçüncü sırada tamamladı.