Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Valorant için eleştirilere sessiz kalmayan Riot yeni bir karara varıyor

Valorant için eleştirilere sessiz kalmayan Riot yeni bir karara varıyor

Uzun bir süredir hem Twitch gündemini hem de oyun gündeminde kendisine yer bulan Riot Games’in kapalı beta sürümünde olan yeni oyunu Valorant’ın bir süredir eleştirilen hile önlemek için kullandığı sistem hakkında şirket yeni bir düzenlemeye gidiyor.

Konuyla ilgili açıklama yayımlayan Riot eskiden oyuncunun bilgisayar açıldığında Valorant’a girmese bile aktif hale geçen hile önleme sistemi için geri adım atıyor. Vanguard  adı verilen hile önlemi sisteminde esneklik yapacağını duyuran Riot, bundan sonra oyunculara istedikleri zaman hile önleme sistemini devre dışı bırakabilme fırsatı sunacak.

Oyuncuların karşısına 7 Nisan tarihinde çıkan kapalı betada olan oyunun ilk yorumları oldukça olumlu. Oyunseverlerin oyunlarda en çok hile yapılmasından hoşlanmadığının farkında olan Valorant’ta sıkı bir hile önleme sistemi geliştirerek eleştiri oklarının hedefinden kaçmak istemişti ancak görüyoruz ki yine de kaçamıyor ve bu sefer oyuncular sistemin çok sıkı olduğundan dolayı hayıflanıyorlar.

Vanguard  adı verilen hile önlemi sistemi kullanıcıların bilgisayarlarını açtıkları anda aktif hale geliyor ve arkada oyunu oynamasalar bile çalışmaya devam ediyordu. Bu ister istemez performansı da etkilediği için oyunseverler istedikleri zaman kapatabilecekleri bir sistem istiyordu. Riot bu istekleri duymazlıktan gelmedi ve artık kullanıcılar bu sistemi istediklerinde devre dışı bırakabilecek.

Bunun yanında oyunu oynayan kişiler Valorant’ı kapattıklarında Vanguard’ı doğrudan kaldırma seçeneğine de sahip olacaklar ancak burada önemli bir detay var: Oyuna her yeniden giriş yapıldığında Vanguard yeniden kurulacak ve devreye girecek. Bu ise biraz külfet haline gelebilir.

Bakalım yeni sistem oyuncular tarafından nasıl karşılanacak?