Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Uygun fiyatlı 5 gamer klavye

Uygun fiyatlı 5 gamer klavye

Gamer kitlesi için önemli teknolojik cihazlar arasında yer alan “gamer klavyeler” artık, günümüzde birçok marka tarafından üretiliyor. Dijitalleşmenin hat safhada olduğu süreçte, her bütçeye uygun klavye ve diğer bilgisayar ekipmanlarını bulmak mümkün. Özellikle uygun fiyatlı olan ve istenilen işlevleri yerine getirebilen cihazlar ya da donanımsal ekipmanlar bulmak da büyük bir kitle için önem arz ediyor. Sizler için uygun fiyatlı “gaming klavyelerini” derledik.

  1. Inca IKG-446 Rainbow Effect Mekanik Görünümlü Klavye

Mekanik klavyelerin çok daha fazla tercih edildiği ancak fiyat olarak daha yüksek olduğunu düşünen Inca markası, uygun fiyata mekanik hissini veren klavyesi ile listede yer alıyor. Akıllıca! Uzun süren oyunlar için kullanım fonksiyonunu iyileştiren marka, kavisli tuşlar kullandığı klavyede yorucu olmayan bir ekipman hedeflemiş. Hepimiz, kablolu olan birçok üründe kablonun kopması, hasar görmesi gibi sıkıntıların yaşandığının bilincindeyiz. Dayanıklılık bakımından, klavyede kullanılan kablonun da uzun ömürlü ve sağlam bir kullanım sunacağı konusunda garanti veriliyor. Elbette markanın vaatlerinden daha önemli bir konu var. Kullananlar ne diyor? Kullanan kişilerin geri dönüşleri yüksek oranda olumlu görünüyor. Uygun fiyata kaliteli bir klavye demek çok da yanlış olmaz. Klavyenin fiyatı ise ₺81,99.

  1. Rampage KB-R01 Makrolu Gaming Multimedia Klavye

Klasik klavyelerden daha farklı bir görünüme sahip olan Rampage KB-R01, aynı zamanda ekstra işlevsel tuşları ve üst sırada bulunan kısayol tuşları ile kullanım kolaylığı sağlıyor. Oyuncular her ne kadar tuşların bulunduğu noktayı ezbere bilseler de oyun kontrol tuşlarını belirgin hale getirmiş ve dikkat çekici bir detay olarak sunmuşlar. Klavye hakkında olumsuz yorumlar ise yalnızca tuşların üzerinde bulunan baskıların silinmesi ile ilgili. Fiyatı ise düşük bütçelere de uygun olarak ₺98,95 ve civarında oluyor.

  1. Trust 22507 GXT  830-RW Avonn Gaming Klavye

Rainbow Wave ile aydınlatılan klavyenin parlaklığı ayarlanabiliyor ve istediğiniz ortama göre kullanıma hazırlayabiliyorsunuz. Ayrıca, oyuncuların yanlış klavye kullanımında sıkıntı yaşadıkları durumlardan olan üst üste basılan tuşların birbirini gölgede bırakması durumu da bu klavyede engellemiş. Yani, istediğiniz kadar hızlı bir klavye kullanımınız olsun, eğer aynı saniye içinde 6’dan daha fazla sayıda tuşa basmıyorsanız, oldukça fonksiyonel bir kullanım sunacaktır. Windows tuşunu devre dışı bırakarak oyun moduna almak da oldukça kolay bir işlem olacaktır. Tüm bu özellikleri sunan “gamer klavye” ₺115,36 karşılığında alınabilir.

 

  1. A4 Tech X7-G800V Kablolu Gamer Klavye

İlk göze çarpan özelliklerinden biri suya dayanıklı olarak tasarlanması olan klavye, oyuncuların uzun süre oyun oynayabildiklerini de düşünürsek gerekli bir özellik oluyor. Oyuncular için özel kullanım fonksiyonlarına, 5 farklı oyun modunda kullanım imkanına ve Ghost- Key durumunu engellemesine ve hızlı bir kullanım sunmasına bakarak özelleştirilmiş bir ekipman olduğunu söyleyebiliriz. Söz konusu özelliklere sahip gamer klavyenin fiyatı ise ₺136,06.

  1. Frisby FX-2 Pro Gaming Klavye

Klavyenin arka aydınlatmasında özelleştirmeler uygulanabiliyor ve parlaklığı gibi konularda ayarlamalar yapılabiliyor. Hızlı ve üst üste kullanım gerektiren oyunlarda kaymaması için özel olarak tasarlanan tabanı da ekstra bir taban kullanımı gereksinimini ortadan kaldırıyor. Bilgisayar üzerinden ayarlanarak kolaylık sağlan atanabilir tuşları da istenilen kısayollara göre ayarlanabiliyor. Ayrıca, istediğiniz takdirde Windows tuşunu kilitleyebilirsiniz. A4 Tech klavyede olduğu gibi suya dayanıklılığı olan klavyede ayrıca toza dayanıklılık da mevcut ve kullanılan kablonun sağlamlık anlamında yüksek seviyeli olduğu belirtiliyor. Fiyatı ise ₺147,16.