Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Ünlü oyuncu emekli oldu!

Ünlü oyuncu emekli oldu!

Bir efsaneye daha elveda diyoruz. Overwatch oyununun efsane isimlerinden Kim “Pine” Do-hyeon emekli olduğunu açıkladı. Kendisi bu süreçten sonra yayıncı olarak takımı New York Excelsior bünyesinde bulunacağını belirtti.

Pine, Overwatch'ta inanılmaz görüşü ve nişan alma kabiliyetiyle ünlüydü. Özellikle Widowmaker ve Mcree karakterlerinde ölümcül bir oyun sergiliyordu. Ayrıca performansı sayesinde takımı New York Excelsior, Overwatch League'de pozitif bir çizelge çizmiş ve playoffa kalmayı garantilemişti.

Birçok oyuncunun söylediği üzere 2019 sezonu metası çoğunlukla nişancı ve görüş gerektiren şampiyonların üzerineydi. Genelde takımlar ya üç adet tank karakteri ya da destek karakteri oynadığından uzak menzilli keskin nişancı karakterlere baskı ve hasar çıkaramıyordu. Ancak bu sezon meta bu tarz durumları kırmak için iki tane kalkana sahip karakterlere dönse de Pine bundan hiç etkilenmişe benzemiyordu.

En şaşırtıcı noktalardan biri ise Pine'ın ikinci sezonu yedek kulübesinde geçirmesiydi. Kendisi bu durumu yayınında: “NYXL benimle aynı fikirde değil, ikimiz farklı hedeflere sahibiz.”dedi.

Ayrıca ünlü oyuncu sevenlerine oyunu bırakma sebebinin kesinlikle ruhsal problemlerden olmadığını ve takım değiştirmeyeceğini söyledi. Nitekim kendisinin bu kadar az süre alması ve bazı belirtilerinden ötürü emekli olacağı beklenilen bir durumdu.

Pine geçmişte geçirdiği harika dönem hakkında:”Dürüst olmak gerekirse, bana takılan “Big Boss” lakabından bahsetmem gerekirse, gerçekten çok büyük bir baskı hissediyordum. Lakabın kendisi durmadan bana iyi oynamalısın diye bağırıyor, bu gerçekten büyük bir yük.”dedi.

Neyse ki sevenleri hala Pine’ın oyun stili olan yüksek risk yüksek kazancı izleyebilecek. Profesyonel olarak izleyemeseler de kendisi New York Excelsior takımının kardeş şirketi olan Andbox ortamında yayın açacak.