Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Unicorns of Love, LCL şampiyonu oldu!

Unicorns of Love, LCL şampiyonu oldu!

Finalde RoX'u 3-0 ile geçen Unicorns of Love, LCL 2020 Bahar Mevsimi'ni şampiyon tamamladı.

Bağımsız Devletler Topluluğu LCL'de heyecanlı bir normal sezon geride bırakıldı. İlk sıranın tiebreak'e kaldığı, play-off'lara kalacak 4. takımın da sonlara doğru belli olduğu ligde yarı final maçları tamamlanmıştı. Elements Pro Gaming'i 3-0 ile geçen Unicorns of Love ve Gambit Esports'u 3-0 mağlup eden RoX, finale kalan ekipler oldu. Bu iki takım arasındaki mücadele normal sezonda da son ana kadar sürmüştü. Normal sezonun kazananı RoX, finalde rakibine diş geçiremedi. Seriden 3-0 galip ayrılan Unicorns of Love, LCL 2020 Bahar Mevsimi şampiyonu oldu.

DREAMPYLLA, Four, Phlaty, Shihanari, Lekcyc beşiyle mücadele eden RoX normal sezonu kasıp kavurdu. Son haftaya kadar mağlubiyet yüzü görmeyen ekip son maçta Unicorns of Love'a kaybetti ve takipçisiyle ilk sırayı alabilmek için tiebrak maçı oynadı. Bu maçın kazananı RoX oldu ve ekip play-off'larda Gambit Esports ile eşleşti.

Diğer taraftan BOSS, AHaHaCiK, Nomanz, Gadget ve SaNTaS ile Vadi'ye inen UOL finalde normal sezondan farklı bir performans sergiledi. Güçlü rakibin 3-0 ile geçen ekip kupaya uzandı. Bu yıl MSI yapılsaydı, Unicorns of Love bölgesini temsilen turnuvaya katılım sağlayacaktı.

Finalin MVP'si, UOL orta koridoru Nomanz oldu.

Photo Credit: Riot Games