Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Team Aurora, Papara SuperMassive’i eledi!

Team Aurora, Papara SuperMassive’i eledi!

VFŞL 2020 Kış Mevsimi Çeyrek Finali'nde Papara SuperMassive'i 3-1 ile geçen Team Aurora, yarı finale yükseldi.

1. Maç

Orta koridora 3 kişilik baskın yapan SUP ilk kanı aldı. İlk kan Armut'ta kaldı. Elramir alt koridoruna yardım ederek Zeitnot'u oyundan düşürürken Stomaged Armut'un çevresinde oynadı ve Madly'yi düşürdü. Maç uzun bir süre kafa kafaya gitti. İki Alamet'i de alan Aurora kulelerde üstünlüğü kurdu. Ejder çevresinde yapılan savaşta Armut'un iyi oyunuyla galip çıkan Papara SuperMassive maçtak ilk üstünlüğü eline aldı. Bir sonraki savaşta ise katliam yapan Aurora altında öne geçmeyi başardı. Madly alt koridorda hem Armut'u hem de Bolulu'yu düşürdü ve son kuşatmayı yapan Aurora ilk maçı kazandı.

2. Maç

Alt koridor ikiye ikisinde Zeitnot'un yaptığı hatayı iyi değerlendiren Black ve Sparz ilk kanı aldı. Üst koridorda yapılan savaşa tam zamanında gelen Armut pozisyonu takımının lehine çevirdi. SuperMassive 4 skor aldı ve Bolulu'nun ellerindeki Kassadin erken oyunda 3/0/1'e geldi. Erken ve orta oyunun galibi SUp 16 dakikada 4500 altın öne geçti. Ejder savaşından da 4 skor çıkaran ekip farkı iyice açtı ve maçı kazandı.

3. Maç

İki takım da ikinci maça kıyazla benzer seçimler yaptı. Stomaged üst koridora yaptığı baskınla ilk kanı Armut'a bıraktı. Stom üst koridor odaklı oynarken Elramir ejder kontrolünü eline aldı. Papara SuperMassive Alev Ejderi'ni alırken Team Aurora orta koridordan 2 kule aldı. Çıkan kaotik savaşta iki takım da skorları değişti ve altın eşitliği bozulmadı. Geç oyuna geçilirken birçok etkende eşitlik vardı. Ejder savaşında Dörtte Dört yapan Madly takımının öne geçmesinde büyük rol oynadı. Baron'u alan Team Aurora orta koridordaki savaşa Madly yokken girince Papara SuperMassive skorları topladı. Buna rağmen bir sonraki pozisyonda 3 skor alan Aurora maçı kapatmayı başardı.

4. Maç

Alt koridora kule altı deneyen Aurora pozisyonu iyi oynamayadı ve ilk kan Zeitnot'a gitti fakat dönüş skoru Elramir'de kaldı. Bu sırada Stomaged üst koridora baskın yaparak bir skor aldı ama bunun karşılığında Madly de bir skoru hanesine yazdırdı. Yapılan bu kaotik hamlelerden karlı çıkan Elramir oldu. Genç ormancı ormanda hakimiyeti eline aldı. Orta koridorda yapılan savaşın galibi SuperMassive altında öne geçmeyi başardı. Madly'nin etkisi bir kez daha ortaya çıktı ve Aurora genç üst koridoruyla birlikte savaşları kazandı. Maç bir o tarafa bir bu tarafa gitti. Baron'u alan Aurora savaşı da kazanarak maçı bitirmeyi başardı.