Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LPL’de ilk finalist Top Esports oldu!

LPL’de ilk finalist Top Esports oldu!

Yarı finalde Invictus Gaming'i 3-1 ile geçen Top Esports, LPL 2020 Bahar Mevsimi'nde finale yükseldi. 

1. Maç

Mücadele kısmen sakin başladı. Orta koridorda çıkan savaşta ilk kan Top Esports'a gitti. Rookie dönüş skorunu alarak Kara Mühür'üne yük ekledi. Invictus Gaming'in hamlelerine iyi karşılıklar veren TES orta oyunda rüzgarı arkasına aldı. IG ise maça geri döndü ve Baron'u alarak kuşatmalara başladı. Rakip üste üstünlüğünü biraz abartan ekip önemli bir hata yaptı ve rakibe katliam verdi. Top Esports bu savaşın ardından Baron'u aldı ve burada yapılan savaşı da kazandı. Bu noktadan sonra hata yapmayan TES serinin ilk maçını kazanmayı bildi.

2. Maç

Orta koridora erken bir bakın yapan Leyan ilk kanı almayı başardı. Karsa adeta Leyan'ın ensesinden ayrılmadı ve iyi karşılıklar vererek koridorlarını öne geçirdi. Erken oyundaki etkisiyle takımına fayda sağlayan Tayvanlı ormancı harita genelinde aktif oynadı. Invictus Gaming rakibine maç boyunca karşılık veremedi. Erken bir dakikada inhibitör alan Top Esports, alt koridordan yaptığı kuşatmanın sonunda maçı kapattı ve seride durum 2-0'a geldi. Mücadele 25 dakika sürdü.

3. Maç

TES alt koridoru Leyan kendilerine baskın yapmadan hemen önce ilk kanı ikiye ikide almayı başardı. 369'ın pozisyona ışınlanmasıyla Leyan'ın baskını bir işe yaramadı. Erken oyun kafa kafaya gitti ancak yapılan savaşlardan karlı çıkan Puff güçlenmeye devam etti. Baron savaşında güçlendirme Top Esports'ta kaldı ancak Puff'ın ellerindeki Aphelios gücünü göstererek takımının katliam yapmasını sağladı. Bu dakikadan sonra savaşlardan önde çıkan Invictus Gaming, maçı 32 dakikada kazanarak ilk galibiyetini aldı. 

4. Maç

Leyan orta koridora erken bir baskın yaparak ilk kanı aldı ancak Karsa pozisyona yetişerek dönüş skorunun sahibi oldu. Orta oyun yakın geçti. TES ufak bir üstünlük yakaladı ve savaşlarda bunu kullanmaya çalıştı. Takımca birlikte oynayan ekip farkı yavaş yavaş açtı. JackeyLove'ın Baron etrafında aldığı Dörtte Dört, takımının güçlendirmeyi kazanmasında büyük rol oynadı. Kuşatmalara başlayan ekip altın farkını iyice açtı. IG rakibine cevap veremedi ve TES mücadeleyi 31 dakikada tamamlayarak seriye nokta koydu.