Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LPL’de ikinci finalist JD Gaming!

LPL’de ikinci finalist JD Gaming!

Yarı finalde FunPlus Phoenix'i 3-0 ile geçen JD Gaming, LPL 2020 Bahar Mevsimi Finali'nde Top Esports'un rakibi oldu.

1. Maç

Maç çok sakin başladı. Bir tarafta Kassadin, diğerinde Corki vardı. Alıştığımız LPL maçlarının aksine daha yavaş ve objektif üstüne kurulu bir mücadele izledik. FunPlus Phoenix erken oyunda 2 ejder almayı başardı. JD Gaming altında ufak bir üstünlük yakaladı. 3 Bulut Ejderi alan ekip rakibine fark ettirmeden Baron'u da alarak iyi iş başardı. İşin ilginç yanı, bunların hepsi 31 dakikada gerçekleşti ve 1 skor bile görmedik. 8000 altın fark yakalayan JD Gaming, ilk kanı 33. dakikada aldı. Ekip, uzun süren savaştan 2 skor çıkardı. Makro oyunda iyi iş başaran JDG, serinni ilk maçını 40 dakika kazandı.

2. Maç

Üst nehirde çıkan savaşta ilk kan JD Gaming'e gitti. Pozisyondan 3 skor çıkaran ekip erken oyunda önemli bir üstünlük yakaladı. Savaşlar bir hayli yakın geçti ancak JD bir adım öndeydi. Doinb takımı adına etkili olmaya çalıştı ancak Koreli orta koridora odaklanmayı başaran JDG istediğini aldı ve ejderleri topladı. LoKeN başarılı bir Miss Fortune performansı sergiledi. Tian takımı adına Baron çalmayı başardı ancak FPX bunu iyi kullanamadı. Kadim Ejderha'yı katleden JD Gaming kuşatmalara başladı ve son savaşı da kazanarak mücadeleyi 41 dakikada tamamladı. 

3. Maç

JD Gaming alt nehirde Crisp'i yakaladığını sandı ancak pozisyona iyi kapanan FunPlusPhoenix ilk kanı almayı başardı. İki takım da harita çevresinde objektifleri takasladı. İlk ciddi olay Baron savaşında gerçekleşti. JD Gaming hem güçlendirmeyi aldı hem de katliam yaptı. LoKeN pozisyonu harika oynadı. Aradaki farkı açmayı başaran JD Gaming altın farkını da iyice büyüttü. Orta koridorda büyük hata yapan ekip maçı az daha kaybediyordu. FunPlus Phoenix savaşı kazandıktan sonra direkt olarak maçı bitirmeye gitti, Nexues kulelerini yıktı. Nexus'un canını da yarıya kadar indiren ekibe dur diyen isim LoKeN oldu. Tam o anda doğup üssünü savunan nişancı yine farkını konuşturdu. Bir şans daha yakalayan JDG bu şansını iyi kullandı. Orta koridorda yapılan savaşı kazanan ekip maçı kapatarak güçlü rakibini 3-0 ile eledi.