Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Doublelift, TSM’e transfer oldu!

Doublelift, TSM’e transfer oldu!

Team Liquid'den ayrılması gündeme gelen nişancı Doublelift, eski takımı TSM ile anlaşmaya vardı.

LCS'te son 2 yılın en dominant takımı olmayı başaran Team Liquid, 2020 sezonuna kötü başladı. Yapılan ormancı değişikliğinin ardından Avruplaı oyuncu Broxah'nın yaşadığı vize sorunları takımı kötü bir duruma soktu. Yıldız nişancı Doublelift'in yaşadığı performans düşüklüğü de takımın play-off'lara kalamamasında büyük rol oynadı. Son zamanlarda Doublelift'in Team Liquid'den ayrılacağı iddia ediliyordu. Bu iddialar doğru çıktı ve tecrübeli isim eski takımı TSM ile anlaşmaya vardı.

Kuzey Amerika'nın tartışmasız en başarılı oyuncuları arasında yer alan Yiliang Peng, geçtiğimiz iki yılda 4 şampiyonluk kazandı. Bunların tamamı Team Liquid forması altında gerçekleşti ve uluslararası turnuvalarda da forma giydi. MSI 2019'da final oynadı ancak G2 Esports'a karşı 3-0 kaybetti. 

Doublelift 2020 sezonuna iyi başlayamadı. Bu mevsim yaşadığı sağlık problemlerinin ardından yedeğe çekilmişti ve iyileşmesinin ardından bir süre akademi nişancısından formayı kapamadı. Team Liquid'den ayrılması beklenen ismin sıradaki durağı erki takımı TSM oldu. Team Liquid'in kimi transfer edeceği merakla bekleniyor.

TSM'de Doublelift'in gelişiyle bir yabancı slotu açıldı. Türk taraftarların gönlünden geçen Closer transferinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini ilerleyen günlerde göreceğiz.

Photo Credit: Doublelift