Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri FunPlus Phoenix yarı finale yükseldi!

FunPlus Phoenix yarı finale yükseldi!

Çeyrek finalde Edward Gaming'i 3-1 ile geçen FunPlus Phoenix, LPL 2020 Bahar Mevsimi'nde yarı finale yükseldi ve JD Gaming'in rakibi oldu.

1. Maç

Doinb'nin ellerinde Twisted Fate izledik. Tian alt koridora yaptığı baskınla ilk kanı Lwx'e hediye etti. Klasik bir LPL maçında olduğu gibi erken oyun kanlı geçti. FunPlus Phoenix maça iyi başlamıştı ancak orta oyunda yapılan savaşların galibi EDG oldu. Diğer taraftan Lwx alt ve üst koridor kulelerini düşürerek takımını altında önde tuttu. Takımca hareket eden Edward Gaming vitesi arttırdı ve katlettiği iki Alamet'le objektifleri aldı. Takım savaşları yakın geçti. EDG nişancısı Hope iyi bir maç geçirmedi ve bundan faydalanan FPX altın farkını açtı. Aodi Baron'u çalarak takımını bir süre daha oyunda tuttu. Gimgoon'un takım savaşlarında aldığı pozisyon takım adına kilit nokta oldu. FPX serinin ilk maçını 40 dakikada kazandı.

2. Maç

Alt koridora 4 kişilik kule altı yapan FPX ilk kanı aldı. EDG erken oyunda yine daha baskın olan taraftı. Lwx ve Doinb ile birlikte maçta kalan FunPlus Phoenix ejder savaşından önde çıkarak altın farkını 5000 civarına çıkardı. Doinb bu savaşta Beşte Beş yapmayı başardı. Ryze'ın üstünlüğünü iyi kullanan ekip Baron yemleyerek rakiplerini düşürdü ve maç artık dönülmesi zor bir noktaya geldi. Bu dakikadan sonra hata yapmayan takım rakip Nexus'u yıkarak seriyi 2-0'a getirdi.

3. Maç

EDG alt koridora 4 kişilik kule altı denedi ve ilk kan Scout'a gitti. İlk iki oyunda olduğu gibi erken oyunu yine üstün geçiren EDG bu sefer rakibinin altında öne geçmesine izin vermedi. Haritanın kontrolünü tamamen eline aldı ve altın farkını 4000 civarına çıkardı. Ejdeleri de alan ekip Baron güçlendirmesini alınca maç artık koptu. FunPlus Phoenix rakibine karşı bir hamle üretemedi ve EDG maçı 24 dakikada rahatça kapadı. Seride durum 2-1'e geldi.

4. Maç

Maç çok sakin başladı. Erken oyunda iki ejder alan Edward Gaming geç oyuna yatırım yaptı. İlk kan 15. dakikada Alamet savaşında çıktı. Kaotik savaşta ilk kan GimGoon'a gitti ve FPX toplamda 2 skor aldı. Bu sırada altın farkı 4000'e çıktı. Rakibini uyuta uyuta objektifleri alan FPX hem Baron'u hem de skorları topladı. Bu savaşın ardından inhibitörü de düşüren ekip maçı kopardı. EDG'nin dönebilmesi için pek bir ihtimal kalmadı. Scout'un ellerindeki Kassadin asıl gücüne ulaşmadan maç bitti. dakikanın ardından zafere ulaşan FunPlus Phoenix seriyi kazandı ve yarı finalde JD Gaming'in rakibi oldu.