Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri LCK 2020 Bahar Mevsimi’nde şampiyon T1 oldu!

LCK 2020 Bahar Mevsimi’nde şampiyon T1 oldu!

Finalde Gen.G'yi 3-0 ile geçen T1, LCK 2020 Bahar Mevsimi'ni şampiyon tamamladı.

1. Maç

Orta koridora erken bir baskın yapan Cuzz ilk kanın sahibi oldu. Gen.G, T1'ın genç üst koridoru Canna'nın üstüne oynadı ve rakibin tecrübesiz oyuncusunu erken oyunda darladı. Cuzz bütün ormanı kendisininmiş gibi rahat bir oyun oynadı ve Clid'e kıyasla daha aktifti. Orta oyunda yapılan savaşları kazanan T1 altın arkını açtı ve makro oyunda hata yapmayarak geç oyuna büyük bir avantajla girdi. Bu üstünlüğünü bir daha kaybetmeyen ekip serinin ilk maçını 45 dakikada bitirdi ve 1-0 öne geçti. 

2. Maç

Üst koridorda yapılan bire birin galibi Rascal, Canna'dan ilk kanı almayı başardı. Gen.G erken oyunda ejder tarafında yaptığı hatayla rakibine ufak bir üstünlük hediye etti ancak aktif oyunlarla eşitliği yeniden sağladı. Ejder kontrolünü elinde tutan Cuzz geç oyuna yatırım yaptı ve bu süreçte Faker'ın ellerindeki Corki güçlendi. Orta koridorda yapılan savaşta Teddy'i düşürmeye odaklanan Gen.G diğer rakip oyuncuları boşlayınca Faker ve Cuzz savaşı yok etti. Bunun üstüne Baron'u alan ekip kuşatmalara başladı ve altın farkı çok açıldı. Son savaşı da kazanan T1 maçı bitirerek seride 2-0 öne geçti.

3. Maç

Rascal'ın erken oyundaki agresif oyununu cezalandırmak isteyen Cuzz üst koridora baskın denedi, ilk kanı alan taraf T1 ols da Gen.G dönüş skoruyla avundu. Erken oyunda yapılan savaşlardan yararlanan Teddy skorları topladı ve bir hayli güçlendi. 11. dakikada yapılan ejder savaşı oyunun kilit noktalarından biri oldu. Hem güçlendirmey hem de iki skoru alan T1 rüzgarı arkasına aldı. Takım savaşları tek taraflı geçti. Özellikle Teddy'nin performansı izlemeye değerdi. Gen.G rakibine bir karşılık bulamadı ve T1 mücadeleyi rahatça kapamayı bildi. Bu sonuçla birlikte bir kez daha şampiyon oldular.

Photo Credit: Riot Games/LCK