Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Ücretsiz Battle Royale Call of Duty: Warzone duyuruldu

Ücretsiz Battle Royale Call of Duty: Warzone duyuruldu

Battle Royale ailesine yeni bir üye daha geliyor. Activision, dün yaptığı duyuru ile birlikte ücretsiz Battle Royale oyunu Call of Duty: Warzone’u duyurdu. Oyunun bu akşam saatlerinde oynanabilir hale gelmesi bekleniyor.

Battle Royale türü, eski popülerliğine sahip olmasa da hala hatırı sayılır bir oyuncu kitlesine sahip. Piyasadaki aynı türdeki oyunların artması, rekabeti arttırıp oyuncuların tek bir yerde buluşmasına da engel oluyor. Call of Duty’nin Warzone’u da ücretsiz olmasıyla birlikte çok fazla oyuncuyu kendine çekecek gibi duruyor.

İlk olarak Call of Duty: Black Ops 4’te Battle Royale modunu oyunlarında deneyen Activision, olumlu geri dönüşler almıştı. Fakat aynı dönemde Apex Legends’in ücretsiz olarak çıkış yapması, neredeyse türü seven bütün oyuncuları oraya doğru yöneltmişti.

Oyunun boyutu ise Modern Warfare oyununa sahip olmayanlar için 80 GB ile 100 GB arasında olduğu söylendi. Modern Warfare’e sahip olanlar ise ekstra olarak 15 GB civarında bir indirme yapmak zorunda olacak. Warzone, Xbox One, PlayStation 4 ve PC için çıkış yapacak ve bütün platformlar için tamamen ücretsiz olacak.