Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Call of Duty: Warzone hakkında bilinen her şey

Call of Duty: Warzone hakkında bilinen her şey

Activision, dün resmi hesaplarından yaptığı paylaşımla birlikte tamamen ücretsiz Battle Royale oyunu Call of Duty: Warzone’u duyurdu. Xbox, PS4 ve PC’ye çıkış yapacak olan oyun için herhangi bir ekstra hizmete ihtiyacınız yok. Peki oyun hakkında şimdiye kadar bilinenler neler gelin bir göz atalım.

Öncelikle oyunun 10 Mart tarihinde çıkış yapması bekleniyor. Türkiye saati ile saat 18.00’dan sonra aktif olması tahmin ediliyor. Bilinen Battle Royale oyunlarının aksine Warzone, daha fazla oyuncuyu tek bir haritada toplayacak. 150 kişinin sona kalmak için mücadele edeceği haritanın ismi ise Verdansk olarak biliniyor.

Warzone, kendine has bir “Cash” sistemi de bulunduracak. Bu sistemle birlikte, oyun içinde silah ve ekipman satın alabilecek, ölen arkadaşlarını tekrar hayata döndürmek için ihtiyacınız olan “Revive Token”lara sahip olabileceksiniz.

CoD’un yeni oyunu aynı zamanda Contracts adlı bir sistemi de içerisinde barındıracak. Oyunculara, oyun içinde küçük görevler veren bu sistemle birlikte nadir lootlara, ekstra yetenek puanlarına, Cash’e ve silah puanlarına sahip olabileceksiniz.

Ölen oyuncuların tekrar oyuna dönmesi için çeşitli yollar bulunuyor. Bunlardan biri; oyuncular öldüğünde The Gulag adı verilen bir yere ışınlanır. Burada birbiriyle savaşan ölü oyuncular, 1v1’i kazanarak tekrar oyuna dönme şansı elde edebilir. Aynı zamanda oyun içerisinde bulunan Revive Tokenlar kullanılarak da ölü oyuncular oyuna dönebiliyor.

Call of Duty: Warzone’da Plunder adı verilen ikinci bir oyun modu da bulunuyor. Plunder modunda, verilen süre içerisinde en fazla Cash toplayan takım oyunu kazanıyor. Cash kazanmanın yöntemleri ise rakiplerini elemek, tedarik kutularını elde etmek, Kontratları yapmak ve Cash alanlarını kontrol etmek.

Modern Warfare’e sahip olmayıp Warzone oynamak isteyen oyuncuların, 80-120 GB’lik bir indirme yapması gerekiyor.