Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Ucal, KT Rolster ile anlaştı!

Ucal, KT Rolster ile anlaştı!

LCS'e transfer olması gündeme gelen Koreli orta koridor Ucal, ülkesinde kalmayı tercih etti ve eski takımı KT Rolster ile anlaşmaya vardı. 

Profesyonel oyunculuk kariyerine KT Rolster'da başlayan Ucal, 2018 sezonunda takımdan ayrılmış ve LCK'de iki farklı takımın formasını giymişti. 2020 Bahar Mevsimi'nin sona ermesiyle takımından ayrılan orta koridorun LCS'te bir takımla anlaşmaya yakın olduğu konuşuluyordu. Bugün yapılan açıklamaya göre bu transfer gerçekleşmedi ve Koreli orta koridor ülkesinde kaldı. LCK'in köklü ekiplerinden KT Rolster, eski oyuncusu Ucal'ın transfer edildiğini duyurdu.

KT Rolster'da Pawn'ın yaşadığı sağlık problemleri sebebiyle as takıma yükselen Ucal, LCK'de kendini kanıtlamak için önemli bir fırsat elde etti. Bu fırsatı iyi değerlendirdi ve Worlds'e gitti. 2018 sezonunda Afreeca Freecs'e transfer olan oyuncu son olarak Griffin forması giydi. Griffin'in ligden düşmesinin ardından neredeyse tüm oyuncuları boşa çıktı ve Koreli orta koridor takım aramaya başladı.

Son birkaç yıldır kötü performanslar sergileyen KT Rolster, 2020 sezonunun başında kurduğu kadroyla play-off'lara kalmayı başarmıştı. Ekibin orta koridorunda Kuro yer alıyor. Ucal transferiyle bu koridorda kimin Vadi'ye ineceğine koç karar verecektir. 

2001 doğumlu Ucal'ın 2 yıl aranın ardından döndüğü KT Rolster'da sergileyeceği performans takımın Worlds umutları için bir hayli önemli olacaktır.

Photo Credit: InvenGlobal