Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Twitch yayıncısı Reckful hayatını kaybetti

Twitch yayıncısı Reckful hayatını kaybetti

Twitch yayıncısı Byron ReckfulBernstein’ın bugün şüpheli intihar sebebiyle 31 yaşında hayata gözlerini yumduğu sevgilisinden alınan haberlere göre resmen onaylandı. En çok başarılı World of Warcraft kariyeri ve yayınlarıyla tanınıyordu.
Reckful dün erken saatlerde 6 aydır görüşmediği eski sevgilisine Twitter üzerinden evlenme teklifi etmişti. Tweetinde “Çılgınlığına” birkaç kez atıfta bulundu ve “çılgınlığımla uğraşmak zorunda kalan herkes için” kötü hissettiğini söyledi. Ayrıca, “deli insan eylemlerinin kontrolünü hissetmiyor” dedi. Son tweeti dün 8:13’de atıldı.

Son tweetinden saatler sonra Reckful ile çıkmış olan Blue “sevdiğim biri kendini öldürdü” dedi ancak özellikle Reckful’dan bahsetmedi. Ayrıca Andy Milonakis “Huzur içinde yat Byron, seni seviyorum.” dedi.
“Reckful’un arkadaşı, NymN, olaydan kısa bir süre sonra “hepsi detaylı düşünülmüş şaka,” diye tweet attı ancak Reckful’un oda arkadaşı birkaç dakika sonra ölümünü onaylayan bir tweet attı.
Oyun topluğunun öne çıkan isimlerinden Doublift, Asmongold ve xQc gibi birkaçı ani ölümüne tepki gösterdi. Asmongold aynı zamanda intihar önleme bağışına 15,000$ bağışlayacağını söyledi.
Binlerce World of Warcraft oyuncusu Reckful için yas tutmak adına oyun içerisinde bir araya geldi.