Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Twitch, Watch Parties uygulamasının betasını ABD Partnerleri’ne aktif hale getirdi

Twitch, Watch Parties uygulamasının betasını ABD Partnerleri’ne aktif hale getirdi

Corona virüsünün dünyaya olan kötü etkisi herkesin malumu. Fakat bu durumdan olumlu etkilenen şirketle ve firmalar da var. Dünyanın en büyük canlı yayın platformu Twitch de bu olumlu etkilenenler arasında. İnsanların evde oturmak zorunda olması, Twitch’in izleyici sayısını da arttırdı.

Twitch, Kasım 2019’da “Watch Parties” adında bir eklentiyi betaya sokmuştu. Bu beta sayesinde Amazon Prime Video aboneliğine sahip olanlar, Twitch üzerinden çeşitli filmleri ve dizileri beraber izleyebiliyorlar. Düne kadar bu eklentiyi sadece seçili bazı içerik üreticileri kullanabiliyordu.

9 Nisan’da ise Twitch Support Twitter hesabından bir tweet atıldı: “Zor zamanlardan geçiyoruz. Bu zamanları atlatmanın en iyi yolu ise arkadaşlar ile zaman geçirmek. Sadece sanal bile olsa. Nisan ayı boyunca Watch Parties Betası’nı büyütüyoruz ve buna bugün başlıyoruz. ABD Partnerlerimizin hepsi, seçili Prime Video filmlerini ve şovlarını topluluğu ile birlikte Twitch üzerinden izleyebilecek.”

Henüz sadece ABD partnerlerini kapsayan bu gelişme, nisan ayının sonunda “iştirak” konumunda olan ABD yayıncılarına da ulaşacak. İlerleyen günlerde ise bütün dünyaya yayılması planlanıyor. Özelliğin hala gelişme aşamasında olduğunu belirten Twitch, erken versiyonunu seçilmiş içerik üreticileri ve ABD Partnerleri ile paylaşmak istediklerini söyledi.

Şimdilik sadece Prime Video üzerinde seçilen bazı filmler ve şovlar kullanabilir durumda. Gelecekte ise bütün kütüphanenin kullanabilir hale geleceği, Twitch tarafından belirtildi. Şunu belirtmekte fayda var, Watch Parties uygulamasını kullanırken hem yayını yapan insan da hem de yayına katılmak isteyen insan da Amazon Prime aboneliği bulunmak zorunda.