Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Twitch 2019 yılında reklam geliri hedefini tutturamadı

Twitch 2019 yılında reklam geliri hedefini tutturamadı

Twitch reklam politikasında son iki yılda önemli değişiklikler gerçekleştirdi. Fakat buna rağmen The Information’ın haberine göre platform, 2019 yılı için koyduğu reklam geliri hedefini tutturmakta başarısız oldu.

2018 yılında Twitch 230 milyon dolarlık bir reklam geliri elde etti. 2019 yılı için 500 ile 600 milyon dolar arası bir hedef koyan platform buna erişme konusunda sıkıntı yaşadı.

Geçtiğimiz yıl Twitch reklam geliri stratejisinde büyük bir değişiklik yapmış ve yayıncılara yayınlarda gösterilecek reklamlar konusunda daha fazla kontrol vermişti.

Bu yıla kadar herhangi birisi yayına katıldığında kanalı izlemeye başlamadan bir reklam izlemek zorunda kalıyordu. TwitchCon’da şirket yayıncılara bu özelliği kapatabilecekleri bilgisini vermişti.

Buna ek olarak yayıncılar bir reklam yayınladığında izleyiciler yayıncının ekranında olan biteni de görebiliyor. Yayıncı sessizde olsa da reklam oynarken ekranın bir köşesinde belirebiliyor.

Reklam geliri elbette Twitch için büyük bir önem taşıyor. İzleyiciler yayıncılara aylık 5 dolara abone olabiliyor ki bu da platformun gelir kaynaklarından birisi olarak öne çıkıyor. Şirket, 2020 yılında reklam ve satıştan toplamda 1 milyar dolar gelir elde etmeyi hedefliyor.